Kaikki pienet reiät varmaan onnistuiski mutta mitenkähän nuo sylinteri reiät ja tarviikohan se sitte jonku liekki renkulan lisäksi vai kestääkö noin vaan.
Oiskohan joku yrittäny nii selventäs vähä
Kyseessä on ohc:n 2,0i 8v ahettu.





Onkos tuollanen Z20letin pahvi metallikerros- vai ihan massatiiviste? Kannattaako hakea merkkiliikkeestä vai onko tarvike sama asia? Ja mitähän nuo maksaa? Kilon paineilla pari päivää Kadetti liikku ja tänään sitten paffi meni, ihan C20NE vakio oli..-WW- kirjoitti:mulla kesti letin pahvi paremmin ku männät. Hae z20letin "pahvi", sillä ainakin pitäs pysyä tiiviinä..
Z20let on monikerrospelti tiiviste, mutta siinä pitää laittaa tiivisteliimaa yhteen kohtaan. Opelilla oli muistaakseni 49€ tuo tiiviste. Ehkä paras tuohon olisi dieselin pultit ja originaali gm:n pahvi (20ne). Nakuttiko muutes kun ajelit? Ja onkos pinnat oikastu/ suoria?jeffgordon kirjoitti: Onkos tuollanen Z20letin pahvi metallikerros- vai ihan massatiiviste? Kannattaako hakea merkkiliikkeestä vai onko tarvike sama asia? Ja mitähän nuo maksaa? Kilon paineilla pari päivää Kadetti liikku ja tänään sitten paffi meni, ihan C20NE vakio oli..

On saattanut kyllä nakuttaakin, putkea tällä hetkellä n.½m pätkä joka loppuu suoraan alaspäin, ei paljoo muuta kuule..GSi+to4 kirjoitti:Z20let on monikerrospelti tiiviste, mutta siinä pitää laittaa tiivisteliimaa yhteen kohtaan. Opelilla oli muistaakseni 49€ tuo tiiviste. Ehkä paras tuohon olisi dieselin pultit ja originaali gm:n pahvi (20ne). Nakuttiko muutes kun ajelit? Ja onkos pinnat oikastu/ suoria?jeffgordon kirjoitti: Onkos tuollanen Z20letin pahvi metallikerros- vai ihan massatiiviste? Kannattaako hakea merkkiliikkeestä vai onko tarvike sama asia? Ja mitähän nuo maksaa? Kilon paineilla pari päivää Kadetti liikku ja tänään sitten paffi meni, ihan C20NE vakio oli..
