Kadett D:hen räjäytyskuvia ja piirustuksia jne.

Keskustelua Opeleista
Vastaa Viestiin
Avatar
luakkone88
'Kadett'
'Kadett'
Viestit: 22
Liittynyt: 21 Huhti 2014, 18:37
Paikkakunta: Joensuu

Kadett D:hen räjäytyskuvia ja piirustuksia jne.

Viesti Kirjoittaja luakkone88 »

Elikkä etsin Kadett-D:hen kaikkea mahdollista mitä vaan keneltäkään löytyy. Isoa rempaa tulossa.. Laittakaa linkkejä. Ja kiitoksia kaikille etukäteen.
Avatar
luakkone88
'Kadett'
'Kadett'
Viestit: 22
Liittynyt: 21 Huhti 2014, 18:37
Paikkakunta: Joensuu

KADETT D -83 henkiinherättäjäiset..kaikkee mahd. hyödyllistä

Viesti Kirjoittaja luakkone88 »

Tuossa malli tarkennusta operoitavaan autoon Opel 2D KADETT 1.2 S-D-31/2520.
Tosiaan ulkona seissyt pari vuotta, joten joutuu useita osia vaihtamaan/kunnostamaan. :banghead: Räjäytyskuvia etsin sen vuoksi, että jos saisi osat itse kunnostettua. Ja kaikkea mahdollista kaikesta mahdollisesta sit taas sen vuoksi, kun ei vielä mitään hajua mitä vialla. Jarrut varmaan ainakin entiset ja muistelen, että jotain kansiremppaa oli edessä päin. Ideana/Haaveena olisi purkaa auto ihan osiin ja kunnostaa, hioa, maalata jokaikinen nippeli rotiskosta. Myydä täysin kunnostettuna retroautona tai ottaa sit itselle käyttöön. Liikenteeseen se kuiteski pitäs vielä saada :yes:
Avatar
iso.kunkku
OCF Member
OCF Member
Viestit: 4547
Liittynyt: 26 Marras 2007, 14:24
Paikkakunta: Kannus

Re: Kadett D:hen räjäytyskuvia ja piirustuksia jne.

Viesti Kirjoittaja iso.kunkku »

Hommaa korjausopas, vaikka http://www.alfamer.fi/opel-kadett-197991-p-15050.html
Itellä kyseinen teos ja ainaki mulle ollu apua.
Astra J 1.6T '10 | Astra H 1.6 '05 | Kadett E Frisco 2.0 '91 | Kadett D 1.2s '83 | Kadett D 1.2s '81 | Kadett D '80 | Rekord C 1.7 '69
Vastaa Viestiin