Nostellaas tätäki täältä.
Nyt on vanteet purettu ja viety maalattavaks. Vanteita purkaessa sattu pikku äksidentti ku edellinen omistaja oli liimannu vanteen keskiöt takakehiin ja vielä kehät sieltä pulttienvälistä kii ja sitte vetässy sauman nätisti kehien väliin

No vedin sitte mattopuukolla polvilumpioon ja sairaslomaa nyt tää ja ens viikko ni on kerenny askartelemaa tässä...
Elikkäs nyt sain toimimaa sen laajakaistan, sytytti tosiaan vikavalon mitä en oo vielä jaksanu lukea. Luulen, että se on se lambdan lämmitys.
Vanteiden kehäpultit putsailin tänää sikamassasta, paskasta ja kierrelukitteesta ni on kivempi kasailla sitte ku vanteet tulee maalauksesta.
Mittareille rupesin tekemää eilen mittari telinettä soittimen alle. Katotaan mitä siitäki tulee

Nyt siis vasta haettu todella raa`alla kädellä muotoja
Tossa hetki sitte tuli myös Irmscherin kopio maski ostettua ja pistin paikalleen. Saa nyt ollakkin hetken paikallaan että saa edes jotain näköä tohon pappalook talviasuun:
Tästä jatketaan, seuraavaks pitäis se vikakoodi selvittää ja tehä loppuun toi mittariteline.
E: Vikakoodin anto:
P0031-00 O2 sensor heater circuit low voltage (bank1 sensor1)
Eli lambdan lämmitys. Kun vikakoodin nollas ni ei enää sytyttänyt vikavaloa, mutta "vika" jäi tietenki vielä elämään sinne. Sitteku tarkemmin selasin noita livedatoja niin siellä oli kummanki lambdan lämmitys pois päältä ilmeisesti. Olivat muistaakseni "inactive" tilassa.
E2:syttyhän se vikavalo sieltä n. 2km ajon jälkeen

Minkälaisella vastuksella sais huijauspiirin tehtyä?