Jotenkin pulttaamalla jos toteuttas niin vois olla ok, muuten ei mahdu auton yli menemään tuo nosturi. Joku 10-15cm pelivaraa tolla nykysellä väliputkella jotta mahtuu ilman että ottaa etulokareihin/puskuriin kiinni. Tuskin kyllä kovin hankala ois toteuttaa kun miettis vähä aikaa.Themazgu kirjoitti: niinpä. tuohon kun molempiin pystyputkiin näppää navat kiinni nii ei oo vaikee laittaa kone telineeseen
ja kaks moottoria vaikka yhtäaikaa
Sit kun sais jonkun rullahomman kehiteltyä tolle taljalle niin helppo ois napata eka se kone ilmaan, sit liu'uttaa siihen moottorin pitimeen. Periaatteessa jokin metallinen rulla/pyörä joka menis nätisti ton väliputken päälle, vahva akseli sille rullalle, sitten sellanen U palanen ja alapuolelle tulis toi talja kiinni. Tarpeeks iso uranen rulla vaan ja matala sekä leveä niin se pysyy ku itestään siinä. Sitten jokin pultti/ruuvihomma lukitsimeksi.
Talja itessään on nivelöity kahesta kohtaan niin helppo on pyöritellä tuota konetta ilmassa.
Irtaalleen omanaan tehtynä vaan saattas saada helposti sellasen kestävän siitä moottoripukista kun isoista palkeista vaan hitsais yksinkertasen kehikon johon se napa kiinni ja pyörät alle.
Melkosta patentointia alkaa olemaan näiden työskentelyä helpottavien laitteiden tekeminen


