Onko kenelläkään tietoa miten olis järkevin hankkia Saksasta joku auto josta sitten höydyntäis kaiken muun paitsi korin(keulan peltiosat jne...)
Ajatuksena olis joku Corsa vuosilta 91-93 ja mahdollisesti GSi tai rakennettu turboDiesel...Hintakin pitäis olla siinä 600€ ja alle!!! Niitä kyllä löytyy sieltä mutta miten niiden hankinta suomeen???
Varaosa autoja Saksasta!!
Itselleni on tulossa Saksasta juuri samamalla ajatuksella 91-vuoden GSI Corsa. Halvimmaksi tulee ehkä kuitenkin maksaa jollekin, että sen tuo tänne, sillä itse jos menee niin matkoihin suttaantuu rahaa aikalailla. Tuollaisen pienen auton tuonti on vaan aika harmittavaa siinä mielessä, sillä rahtikulut on melkein saman verran kun mitä itse auto maksaa. Itselläni kävi mäihä, kun paljastui että kesätyökaverini isä tuo noita autoja, joten sain sen aikalailla asevelihintaan. Jos plussia hakee, niin saahan noista sitten kaikki mitä tarvitsee sisustoja myöten. Täytyy vaan pitää huolta, että prosentit pysyy sallituissa rajoissa. Jos Tuomas luet tätä niin aiotko sinä tehdä omaan Corsaasi facelift-mallin keulan vai pysytellä siinä vanhassa? Ymmärtääkseni sulla on kanssa GSI-rakenteilla?
Corsa GSi 1.6, Corsa 1.2s


Jotain on rakenteilla juu, mutta face-liftiä ei taida tulla kun prosentteja tulee äkkiä muutenkin liikaa.
Aikataulu on sitten ihan toinen asia
Saattaapi olla että ostan veljen Corsan ja hukkaan tuon entisen... Saas nähdä.
Aikataulu on sitten ihan toinen asia
Saattaapi olla että ostan veljen Corsan ja hukkaan tuon entisen... Saas nähdä.
Alfa 75 3.0 V6 America
"For those who enjoy the pleasure of driving over the practicalities of mere transportation" (Motorweek)
Alfa 156 JTS
Vectra B
"For those who enjoy the pleasure of driving over the practicalities of mere transportation" (Motorweek)
Alfa 156 JTS
Vectra B
onko tuo Corsa A vai B mallia ja ehkä tärkein kymysys...Hinta?? ja löytyiskö mahdollisesti kuvia jotka voi lähettää sähköpostiin eli
kai.karvo@pp.inet.fi
kai.karvo@pp.inet.fi
[*] www.alustasarja.fi [*]
[*] www.fabix.fi [*][/b]
[*] www.fabix.fi [*][/b]
auto on B korinen corsa ja hinta on 40.000mk ajettu 181.000km weitech 40mm alusta ja kaikkea muuta mukavaa kuvia saa ghostdog1507@msn.com
Opel Calibra 2.0i 16v -91
Hopea on nopea
Hopea on nopea


