
Mainokset ovat loppuun asti harkittuja. Alkoi siksi kiinnostaa, mikä on tuo suurehko auto Mokka-mainosvideon taustalla. Vähän näyttää vanhalta perus-Mersulta, mutta miksi se olisi Opelin mainoksessa?



ei kannata ostaa sinistä opel mokkaa,hukkuu taustaanZtrim kirjoitti:Ajatus lienee se, että sininen auto hukkuu taustaan, Opel Mokka ei!
Mainoksen kulut on jaettu muillekki.Zafira kirjoitti:No on kyllä todella outoa, että mainoksissa näkyy myös muita autoja... Tuossa samassa mainoksessa näkyy jopa Audi ja Seat! Mitä tämä tarkoittaa?
Kyllä, eli myös ne keltaiset ja oliko siellä ruskea iso auto "sulautuu" taustaan. Samoin kun näyttelijöiden vaatetusZtrim kirjoitti:Ajatus lienee se, että sininen auto hukkuu taustaan, Opel Mokka ei!