Miten Astrasta ratti irti...

Koriin ja sisustaan liittyvät asiat. Keskuslukko, sähkölasit, sisustan purku, jne...
Vastaa Viestiin
keltanokka
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 3973
Liittynyt: 12 Touko 2003, 03:00

Viesti Kirjoittaja keltanokka »

kun siinä on se airbag, eli miten edetä ettei tyyny pöllähdä silmille? Riittääkö maadoituskaapelin irroitus? Kyllä sitten vaikeata vaihtaa lamppuja kojetauluun.... Nyt kyllä kaipaa sitä erinomaista ratkaisua joka oli B-Asconassa...... Kiitollinen olisin jos joku voisi tässä asiassa auttaa.
Koskien ajotietokonetta Astraan, mitkä liittimet siihen tulee? Voiko tavallisen kelloboxin tilalle vaihtaa sen ajotietokoneen, liitin minulla 12pin.

<

<font size=-1>[ This Message was edited by: keltanokka on 2003-05-25 23:06 ]</font>
Avatar
levanen
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 1298
Liittynyt: 04 Helmi 2002, 02:00
Paikkakunta: Ylivieska
Viesti:

Viesti Kirjoittaja levanen »

Tarkoitatko keskikonsolin lamppuja? suulakkeiden, näytön ja nappuloiden takana on vielä piilossa ruuveja, jotka pitää aukoa että pääsee käsiksi niihin valoihin.

Ajotietokone on nätti homma asentaa. Itselle vaihdoin '96 Gsi Astraan tuommoisen. Ainoa että pitäisi laiskana jaksaa vielä pari johtoa vetää että saisi ohjelmoitua uusiksi Opelilla. Kulutukset näkyy väärin, muuten pelaa mainiosti.

Erittäin hyvät ohjeet kuvilla ja nastajärjestyksellä, tosin saksaksi:
http://www.corsa-tigra.de/workshop/mid/ ... auV2_1.pdf

<font size=-1>[ This Message was edited by: RL on 2003-05-26 01:30 ]</font>
Vastaa Viestiin