Tiivisteiden "ehostus"?

Koriin ja sisustaan liittyvät asiat. Keskuslukko, sähkölasit, sisustan purku, jne...
Vastaa Viestiin
9900176
'Kadett'
'Kadett'
Viestit: 20
Liittynyt: 25 Helmi 2002, 02:00
Paikkakunta: ESPOO

Viesti Kirjoittaja 9900176 »

Onkohan kellään tietoa, millä vanhat hieman jo litistyneet ovien ja takaluukun tiivisteet saisi ns. herätettyä uudelleen henkiin? Olen kuullut joidenkin tiettyjen kemikaalien antavan kumitiivisteille "turvottavan" vaikutuksen, ei vain ole vielä itselleni vaan eteen kyseiset mönjät sattunut. Onkohan kenties jollain jotain kokemuksia kyseisestä operaatiosta?
havericky
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 3852
Liittynyt: 31 Tammi 2002, 02:00
Paikkakunta: Janakkala - Turenki
Viesti:

Viesti Kirjoittaja havericky »

100% silicone saattaa auttaa?
T.P.
'Agila'
Viestit: 4
Liittynyt: 19 Helmi 2003, 02:00
Paikkakunta: Estonia

Viesti Kirjoittaja T.P. »

bensini pitasi myös autta - vanhat naiset saunassa kertoivat :smile:

ei hyva ajatus jos olet tupakan mies/nainen.

T.
Avatar
Realsanta
OCF Member 2016
Viestit: 10874
Liittynyt: 29 Syys 2002, 03:00
Paikkakunta: Seinäjoki

Viesti Kirjoittaja Realsanta »

moottori öljy on kans yksi en tiedä kuinka kauvan se pitää olla vaikuttamassa mutta kun tuos yhtä corollaa käyty öljyttämässä kesäisin ja kun siihen piti vaihtaa etu iskari niin siina on sellainen kumi josta piti leikata 5cm pätkä pois turpoamisen takia.
JS
'Senator'
'Senator'
Viestit: 779
Liittynyt: 08 Elo 2002, 03:00

Viesti Kirjoittaja JS »

Jarrunesteellä saa ainakin pyyhkijöitä pehmitettyä. Mutta sen kanssa täytyy olla varovainen että ei lähde maalit kävelemään!
Vastaa Viestiin