2003 vectra ja esp plus

Keskustelua Opeleista
Vastaa Viestiin
eliaspoika
'Kadett'
'Kadett'
Viestit: 14
Liittynyt: 22 Elo 2006, 17:38

2003 vectra ja esp plus

Viesti Kirjoittaja eliaspoika »

Vectra -03 käyttöohjekirjassa neuvotaan kuvan kera miten esp;n saa kytkettyä pois. Mitään poiskytkentänappia ei kyllä kuvan osoittamassa kohdassa kyllä ole. Joten se hiukan ihmetyttää.
Jotain selitystä tuohon jollakulla? esp merkkivalo kyllä syttyy kun virran pistää päälle.

No olen omistanut kyseisen pelin vasta 4 tuntia tätä kirjoittaessa, joten en oikein tunne koko autoa vielä.

Mitäs sanotte siitä, että 20 vuoden ja viiden saabin jälkeen päädyin Vectra wagoniin? Teinkö hyvän ratkaisun vai mitä? Ainakin tilaa tuntuu piisaavan mukavasti, mutta ajan kanssa sitten näen onko Opeli luotettava kulkupeli.
Avatar
opelix_calibra
'Kapitän'
'Kapitän'
Viestit: 52
Liittynyt: 08 Syys 2003, 03:00
Paikkakunta: Qsankoski

Viesti Kirjoittaja opelix_calibra »

Mulla oli ihan sama juttu.. Täällä foorumilla oli jossain keskustelussa siitäkin. Kysyin paikalliselta Opel liikkeestä ja sanoivat että vm -03 on valmiit piuhat senkuin laittaa katkaisimen paikalleen. Katsain makso 2,50€.. En itsekkään ymmärrä miksei sitä ole asennettu jo tehtaalla. Taitaa olla joku lisävaruste. Niin ja onnea uudelle autolle. Teit hyvän valinnan! :P
Vastaa Viestiin