Kuuluuko tuossa kone tyypissä jakopäänketjun vaihto huolto ohjelmaan jossakin tietyssä kilometri määrässä ? Käsittääkseni aika tyyris remontti jos tuon heti auton ostamisen jälkeen teettämään. Pystyykö mistään opelin tietokannasta tarkistuttamaan vaikka auton sarjanumerolla onko kyseiseen yksilöön se teetetty joskus merkkihuollossa ?
Kuinkas fiksu tuo automaatti laatikko tuon ikäsissä (90-92) senator tai omegoissa on ? Pelaako se niinkuin ajatus vai juuri päin vastoin
Ilmeisesti ei juuri kulutusta lisää verrattuna manuaaliin ainakaan kun jotain tehtaan taulukkoja kattelin. Meneekö tuo 3.0-24v matka ajossa jonnekin alle 9 litran vai onko nuo tehtaan taulukot puppua missä puhuttiin alle 8 litran kulutuksesesta matka ajossa. Kaupunki kulutus lienee sen 15-20 ? Mutta minkälaista keskikulutusta kyseisillä autoilla on odotettavissa ?
Onko senatorin tai omega 3000:n osien saatuvuudessa mitää ongelmia kun ovat kuitenkin aika vähän myytyjä malleja ja ikääkin jo on ?
Kuuluukohan kitkalukkoperä vakiovarustukseen saksasta tuoduissa senatoreissa ?
Mitä muuta tärkeää tulisi huomioida erityisesti ostaessa senator tai omega 3000 muutakuin ruoste ?
Kiitoksia jo etukäteen jos joku viitsisi vastailla.



