Calibran sisälämppärin puhallin

Keskustelua ilmastoinnista ja lämmistyslaitteistosta sekä niihen liittyvistä ongelmista.
Vastaa Viestiin
Turbo 242
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 292
Liittynyt: 10 Maalis 2007, 12:53
Paikkakunta: Hämeenlinna

Calibran sisälämppärin puhallin

Viesti Kirjoittaja Turbo 242 »

Ilmeisesti tämä kysymys kuuluu tänne osioon...

Miten paha homma tuon puhaltimen vaihtaminen on? Apukuskin puolelta pääsee helpoiten käsiks?

Pitää niin kamalaa ääntä että pakko vaihtaa se viimestään kesällä. Osaako kukaan sanoo missä hinnoissa nuo pyörii?
Avatar
djtonzah
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 1866
Liittynyt: 05 Touko 2004, 03:00
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja djtonzah »

Käsittääkseni moottori on Calibrassa samassa paikassa kuin Vectrassa, joten moottorin vaihto tapahtuu konehuoneen puolelta. Tuulilasin edessä olevan muovin alta löytyy toi moottori. Vaihto on suhteellisen helppo jopa amatöörille.

Motonetissä näyttäis maksavan noin 70€.
Corsa OPC -09
Turbo 242
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 292
Liittynyt: 10 Maalis 2007, 12:53
Paikkakunta: Hämeenlinna

Viesti Kirjoittaja Turbo 242 »

djtonzah kirjoitti:Käsittääkseni moottori on Calibrassa samassa paikassa kuin Vectrassa, joten moottorin vaihto tapahtuu konehuoneen puolelta. Tuulilasin edessä olevan muovin alta löytyy toi moottori. Vaihto on suhteellisen helppo jopa amatöörille.

Motonetissä näyttäis maksavan noin 70€.
Eka auto kyllä missä tullu vastaan että se löytyy konehuoneen puolelta... Täytyy tutkia tarkemmin kun tietää jo että mistä sitä lähtee hakeen. Kiitos tästä. :D
Avatar
TJT
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 21201
Liittynyt: 16 Helmi 2003, 02:00
Paikkakunta: Espoo

Viesti Kirjoittaja TJT »

Pyyhkijät irti ja siitä alta muovi pois ja puhallin löytyypi sen jälkeen about keskeltä sitä vesikaukaloa.
Et voi olla näkemättä ;)
Vastaa Viestiin