Opel Omega b projektori valot + luomet
Huurua oli itelläki pikkasen. Hävis kyl kun lamput oli ollu toista tuntia päällä ja lämmenny kunnolla.eddison84 kirjoitti:lähivalot iha perus hilipsit, pitkissä ne Xtremet..en tiiä tosta huurusta, huomenna sit näkee, ku kerkee paremmin testailee..
Eikä oo sen jälkee ilmestyny, saa nähä sit vesisatella mite käy..
Prkl muuten, näyttää mun autolta sun autos takana...
Sama väri ainaski...
Mitäs eddison tykkäs asentamisesta? Kuten kerroin, mulla meni aika helposti, pesureiden kans sai vaa vähä tapella..
Ford Mondeo 1.8 STW
Ihan ruuvailuahan tuo oli.. vähä ne pesurit yritti vastaan laittaa, mut ku tarpeeks kampes toisella kädellä puskurin reunaa alaspäi, ni kyllähä ne sieltä sit pois muljahti.. ensimmäistä ku irrotin, ni avasin sen alakiinnityksen sieltä sumarin viereisen ritilän reiän kautta, se oli vähä ahdasta, mut sit hokasin laittaa pikkuräikkään 30cm jatkopätkän, ni pääsi kätevästi siitä umpion alta ruuvaa, ku oli se lista irti..
ex-Kadett E 1.6 Sedan -89
ex-Omega A 2.0 Sedan -91
ex-Omega B 3.0 Sedan -96
ex-Corsa A 1.2 Sedan -89
ex-Omega B Caravan 2.0 16 -96
ex-Astra F Caravan 1.6 16 -95
ex-Omega A 2.0 Sedan -91
ex-Omega B 3.0 Sedan -96
ex-Corsa A 1.2 Sedan -89
ex-Omega B Caravan 2.0 16 -96
ex-Astra F Caravan 1.6 16 -95
- KapanderMaster
- 'Senator'

- Viestit: 306
- Liittynyt: 17 Touko 2005, 11:59
- Paikkakunta: Eura
- Viesti:
- Wannabecalibra
- Minut on bannattu!
- Viestit: 3355
- Liittynyt: 26 Marras 2002, 02:00
- Paikkakunta: Gutter
Eikös se onnistu tekemällä niin, että auton vakioilla suuntaa valot seinään.... Rajaa teippauksilla seinään....uudet kiinni ja suuntaamaan teippauksien mukaan? Näin näytti tekevän tdi-lehdessä ja ainakin ihan asialliselta kuulostaa?-jupe- kirjoitti:Aja auto 5m etäisyydelle seinästä, mittaa linssin keskikohta maasta (cm), mittaa seinästä sama korkeus, mutta vähennä siitä 5cm. Tämän jälkeen säädä valot niin että vaakaraja on seinään merkityllä korkeudella.
Korkeussäätö nappula 0-kohtaan.
Allekirjoittaneella rupeaa ikä painamaan... Näkökin rupeaa heikkenemään, kun ei meinaa enään selvää päivääkään nähdä.
- KapanderMaster
- 'Senator'

- Viestit: 306
- Liittynyt: 17 Touko 2005, 11:59
- Paikkakunta: Eura
- Viesti:



