EBERIN räjäytyskuvat
EBERIN räjäytyskuvat
Onko kellään tietoa mikä on osoite mistä vois imeä ebereiden räjäytyskuvia, tiedän senverran että tiedoston koko on jotain alle 700 mb. 
Eiköhän ne kaikki mallit ole teknisesti ihan samanlaisia. Tuolta löytyy ainakin 5WS huoltomanuska ja kuvat,
http://dinoracing.no-ip.info/Vectra/Tek ... index.html
Dino
http://dinoracing.no-ip.info/Vectra/Tek ... index.html
Dino
katoppa täältä http://www.kotikone.fi/juha.ritala/opel_vectra_d3wz.pdf tai sitten täältä jos vaikka löytyis apua sulle http://www.kotikone.fi/juha.ritala/eber ... nuaali.pdf
Mistä se on peräsin?hentta2 kirjoitti:Sehän tässä onkin kun ei ole, vakio eberin pistoke on 8 napainen, ja tämä mikä mulla on on 6 napainen josta vain 5 on kytketty, ja johtojen väritkin ovat osaltaan erilaiset, joten kytkentöjä on useita erilaisia.
Onko b vai d malli?
Opelissa on 10 napanen ja 7 niistä on kytketty.
Skoda Octavia -08
Siinä on johdotus niin että, polttoainepumpulle on oma pistoke joka tulee lämmittimen poxista, ja se liitin mikä on epäselvä mulle on 6 napainen josta on vain 5 napaa käytössä, ja sen johtojen värit ovat, punainen, ruskea nämä ilmeisesti on virtapiuhat jotka tulee suoraan akulle, lisäksi on sininen, sinivalkoinen, ja musta, toivottavasti joku tietäs noitten piuhojen kytkennän.

