Eli olisi Aten satulat ja levyt 256 löytyy mm gsi kadett, vectra, calibra ym. vaihdetaan päittäin Delcon jäähdytetyille levyille tarkoitettuihin satuloihin ja levyihin.
Hyviä arvauksia.. Noin pienet jarruthan autossa ei siis sovi muualle kuin taakse Kun eteen vaihtoi pienemmillä männillä olevat wilwoodit niin noi tuli liian isoiksi takana ja sinne pitäisi nyt siis saada pykälää pienemmät. Itsellä on vielä noista jäähdyttämätön versio josta tarkoitus ottaa sylinteriosa jossa pienempi mäntä ja noista jäähdytetyistä kylmäpuoli ja levyt.
Niitä Delcoja on monenlaisia, uudemmat on rakenteeltaan samanlaiset kuin Aten satulat, eli ei ole jumittavia luisteja. Kyllä ne luistimallitkin siellä toimii kun välillä huoltaa
Ateltakin kyllä sitten löytyy satulat 236 mm tuuletetuille levyille.
Alfa 75 3.0 V6 America
"For those who enjoy the pleasure of driving over the practicalities of mere transportation" (Motorweek)
Alfa 156 JTS
Vectra B