Corsa-94, radion ja kellon viat

Keskustelua Opeleista
Vastaa Viestiin
Avatar
badi
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 122
Liittynyt: 21 Maalis 2005, 12:25

Corsa-94, radion ja kellon viat

Viesti Kirjoittaja badi »

:-? Naapurin rouvan Corsaan(-94) tuli ihme vika radioon(alkuperäinen), siis se ei sammu vaikka vääntää virrat pois virta-avaimesta, eikä se sammu vaikka vääntää nupista kiinni. Oli monta vrk päällä ja nyt ei uskalla enää avata, jos ei saa taas sammutettua :-? Oliskohan vihjeitä korjaukseen?
Sitten myös kello käy vain silloin kun on virrat päällä, muuten seisoo :o (siis kello), ei sattus olemaan tietoo kellään tollasista ongelmista ??
Avatar
Lallevihtinen
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 2003
Liittynyt: 03 Touko 2004, 03:00
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Lallevihtinen »

Äkkiseltään kuulostas että siä on joku oikein sähkömies kytkeny jotain, kello ei sais jatkuvaa virtaa vaan ainoastaan virtaa kun virrat päällä. Ja radio sit taas sais kokoajan virtaa, mutta eikös sitä volume nuppia kuulu painaa jotta laite sammuu? Jos alkuperänen radio kyseessä.

Oon myös yhden corsan radio näytön korjannu koska siä oli tullu juotoskatkoksia liittimelle.
Astra J OPC
EX: Omega B 3.0 V6 24V "MV6", Astra F+G, B+C Vectra.
Avatar
badi
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 122
Liittynyt: 21 Maalis 2005, 12:25

Viesti Kirjoittaja badi »

Nää kaikki toiminnot on toimineet normaalisti paitsi nyt muutama viikko sitten alkanut tää radiovika ja kello jo aiemmin, mutta kello nyt ei ole niin tärkee ettei ilmankin pärjäis.
Vastaa Viestiin