Radalle.com Ahvenisto 1.7.
-
Radalle.com Supi
- 'Agila'
- Viestit: 4
- Liittynyt: 28 Kesä 2006, 00:44
Radalle.com Ahvenisto 1.7.
Radalle.com järjestää Ahvenistolla ratapäivän tulevana lauantaina 1.7. Ohjelmassa ensisijaisesti rata-ajoa autolla ja moottoripyörällä sekä myös GTi Drifting Series -osakilpailu. Emma(/Fasca) järjestää oman osakilpailunsa tapahtuman yhteydessä. Tervetuloa!
- Juzzi
- OCF Luisukunkku 2009

- Viestit: 1986
- Liittynyt: 22 Maalis 2004, 02:00
- Paikkakunta: Klaukkala
- Viesti:
olipa taas tapahtuma, parit renkaat haihtui taas savuna ilmaan ja tuli taas opeleille tupla voitto drifting kisassa, Marko voitti Janin mantalla Todella onnistuneen ja näyttävän Ajosuorituksen johdosta, Pääsinpä myös kyytiin ja täytyy kyllä sanoa että upea auto, Hienon näköinen ja voimaa riittää ainakin osaavissa käsissä.
Omega 4000*BMW 330d*Skyline GT-R
Juu. Meno parani drifting kisan jälkeen. Keskipäivällä hieman tungosta. Illalla tilaa ja Mantaa ja muita vehkeitä pääsikin ajamaan reilummin. Janin Manta oli hieman outo aluksi, mutta neljän jälkeen rupesi istumaan käteen. Renkaat vain loppuivat hieman liian aikaisin. Ne kellä oli kameroita toiminassa illalla niin saivat varmaan hyvää materiaalia. Otan mielelläni vastaa valkoisesta Mantasta sivuluisukuvia osoitteeseen marko @ sutii.com Esillekkin voi laittaa ja linkit tänne.Miksu. kirjoitti:Siisti päivä ja porukkaa tosi mukavasti paikalla. Opelit hallitsivat drifting osakilpailua, Marko voitti Mantalla ja Juho kakkonen Omegalla. Harmittaa kun jouduin hivenen kesken lähtemään töihin ja luulenpa että lisää hupia oli siinä vaiheessa tulossa...
Moni halusi kyytiin ja pääsikin. Katsotaan Motoparkissa seuraavan kerran?

Marko Haverinen Sutii Oy Opel Tuning 0400-868595
Suomen paras valikoima Omega A,B ja Senator osia
Muutama luisukuva mantasta http://mrbisnes.users.daug.net/kuvia/manta/Sutii kirjoitti: Juu. Meno parani drifting kisan jälkeen. Keskipäivällä hieman tungosta. Illalla tilaa ja Mantaa ja muita vehkeitä pääsikin ajamaan reilummin. Janin Manta oli hieman outo aluksi, mutta neljän jälkeen rupesi istumaan käteen. Renkaat vain loppuivat hieman liian aikaisin. Ne kellä oli kameroita toiminassa illalla niin saivat varmaan hyvää materiaalia. Otan mielelläni vastaa valkoisesta Mantasta sivuluisukuvia osoitteeseen marko @ sutii.com Esillekkin voi laittaa ja linkit tänne.
Moni halusi kyytiin ja pääsikin. Katsotaan Motoparkissa seuraavan kerran?
Opel Omega B1 -98 X20SE
Ex: Opel Kadett E -87, Opel Omega A -90, Opel Vectra A -94, Opel Omega B1 -98, Opel Astra F -93, Opel Omega B2 -99, Opel Vectra A -92, Opel Astra H -07
Ex: Opel Kadett E -87, Opel Omega A -90, Opel Vectra A -94, Opel Omega B1 -98, Opel Astra F -93, Opel Omega B2 -99, Opel Vectra A -92, Opel Astra H -07
Kiitos! Hyviä kuvia. taustaakin on mukana, joten huomaa että sladi on ollut hieman pidempi. Kaikki Mantaan liittyvä materiaali tervetullutta vaikka e-mailina.Mr_Bisnes kirjoitti: Muutama luisukuva mantasta http://mrbisnes.users.daug.net/kuvia/ Pari videoo koneella, muttei mahtunut nytten jakoon. Mailiin voin lähettää jos kiinnostaa.
Eipä se huonosti mennyt Omegakaan. Itselleni tuo kutosen murina on musiikkia korvalle. Kaiken lisäksi oot laittanu meiän vanhan auton tosi näyttävään kuntoon. Harmi että järjestäjät järkää tapahtumat ovat aina päällekkäin. Mukava olisi vierailla X-treme tapahtumissakin ja sieltä saisi tulla autoja haastamaan Opelit niin saatais lisää haastetta ja vaativuutta itse kisaanJuzzi kirjoitti:olipa taas tapahtuma, parit renkaat haihtui taas savuna ilmaan ja tuli taas opeleille tupla voitto drifting kisassa, Marko voitti Janin mantalla Todella onnistuneen ja näyttävän Ajosuorituksen johdosta, Pääsinpä myös kyytiin ja täytyy kyllä sanoa että upea auto, Hienon näköinen ja voimaa riittää ainakin osaavissa käsissä.
Jos vain jollain on sävelien kanssa Omegan menoa niin voisi laittaa tänne muidenkin näkyville. Uskon että Opel hemmoja kiinnostaa...
Itselläni oli mukana Lotus ja punainen 4.0 Omega mutta aika loppui kesken. Tarkoituksena oli ulkoiluttaa niitäkin muutama kierros radalla.
Juu, tuo on kyllä käsittämätöntä. Järjestäjät ilmeisesti haluavat tappaa heti kehtoon tuon driftingin Suomessa, kun järjestävät tapahtumat päällekkäin, tänä kesänä on ollut jo monta kertaa päällekkäin. Eihän näin saada kumpaankaan tapahtumaan kilpailijoita eikä yleisöä kun se jakautuu kahtia ja monet eivät edes lähde näihin "puolikkaisiin" kun niissä ei yhdessä paikkaa huiput kohtaa... Tosi "fiksua" tehdä tuollainen "VHS-Beta"-kilpailu suotta noiden tapahtumien välille. No itse en ole mikään varsinainen drifting-fani, mutta eipä niitä fanejakaan noin palvella.Sutii kirjoitti:Harmi että järjestäjät järkää tapahtumat ovat aina päällekkäin. Mukava olisi vierailla X-treme tapahtumissakin ja sieltä saisi tulla autoja haastamaan Opelit niin saatais lisää haastetta ja vaativuutta itse kisaan
- Juzzi
- OCF Luisukunkku 2009

- Viestit: 1986
- Liittynyt: 22 Maalis 2004, 02:00
- Paikkakunta: Klaukkala
- Viesti:
Ja sitten molemmat järjestävät tahot väittää että heillä oli ekana varattu päivät ja se toinen on varannu saman päivän tahalleen, no mene ja tiedä. Kyllä tuolla extremen puolella ollaan aika Radalle.com vastaisia mutta enpä hirveästi ole huomannut että radalle.comissa oltais extremeä vastaan.
Mutta tosiaan jos onnistuis se että vaikka olis samana viikonloppuna niin olisivat edes joskus eri päivinä. jos tapahtumat vaikka toisella alastarossa ja toisella ahvenistolla niin itse ainakin olisin valmis menemään molempiin.
NIIN TOSIAAN JOS JOLLAIN JOTAIN MATERIAALIA TUOSTA MUSTASTA OMEGASTA NIIN VOISIN OTTAA VASTAAN
juhosvenn@hotmail.com
Mutta tosiaan jos onnistuis se että vaikka olis samana viikonloppuna niin olisivat edes joskus eri päivinä. jos tapahtumat vaikka toisella alastarossa ja toisella ahvenistolla niin itse ainakin olisin valmis menemään molempiin.
NIIN TOSIAAN JOS JOLLAIN JOTAIN MATERIAALIA TUOSTA MUSTASTA OMEGASTA NIIN VOISIN OTTAA VASTAAN
juhosvenn@hotmail.com
Omega 4000*BMW 330d*Skyline GT-R



