Tämä on sitten esiversio. Vielä on jonnin verran kehittämistä.
Sähköpostiin voi lähettää OCF lippulogon alkuperäsen tiedoston
Symbian versio 2.6 teksin värejä ei voi muuttaa. 2.8 versiossa ne on sinertävät, paitsi "idle" alueella. En vielä ehtiny niitä tehä... Tosin ajattelin tehä ton taustan hieman erinlaiseksi, jolloin mustat että valkoset tekstit näkys...Vekutin kirjoitti:Hip hei... Hieno juttu, juuri sitä mitä kaivattiin
Pienen muutoksen jos sais vaan pyytää. Jos noi teksit saisi valkoisiksi tai keltaisiksi.
Series 60 Theme Studio 3.0, Adobe Photoshop sekä Jasc Paint shop pro... Toi theme studio on melko vaikea selkoine ohjelma. Piti lukea 4 tuntia erilaisia PDF-tiedostoja ennen kun sen oppiSlp^ kirjoitti:Loistavaa.. Millä ohjelmalla te duunaatte noita?
Kuin myös täällä -> Nyt meni Lotarikuva vaihtoon..ata kirjoitti:Joo, sain siirrettyä bt:llä puhelimeen ja asennettua siellä. Hienolta näyttää ja vaihtelu virkistää. Rupesin olemaankin jo vähän kyllästynyt tuohon piireettyyn Lotarikuvaan joka on tuosta kerhon etusivulta peräisin (jonka olen kyllä ihan itse piirtänytkin aikoinaan...)
Kellossa (viisarikello käytössä siis) voisi olla numeroita tai ainakin viivat joka tunnin kohdalla näin niinkuin kehitysvinkkinä.
