Nyt:BMW E93 335i M-Sport '07 (440hv/600nm)
Ennen: BMW E46 330i M-Sport II, Opel GT B, BMW E60 530da, Opel Corsa D CDTi, Opel Astra F 1.8i, Nissan Sunny 1.3, Opel Kadett B 1.1
Tuo merkki on Opel Motorsportin virallinen logo,joka oli käytössä 1993-1996.
Merkki oli -98 Vectra sportin sivulistoissa. Calibroissa ja Astra sporteissa ne oli vähän isompikokoisina kyljissä -95.
Onko tuo kaikissa malleissa joissa on Sport varustelu? Sillä itselläni on -98 vuosimallin Vectra Sport jossa on penkit myös sporttisemmat kuin tavallisessa. Lisäksi olen myös nähnyt tuolla merkillä varustettuja autoja joissa penkit ovat tavalliset. Eli onko tuo merkki kaikissa, myös CD Sport malleissa?
On 2002-11-28 09:19, Maxim wrote:
Onko tuo kaikissa malleissa joissa on Sport varustelu? Sillä itselläni on -98 vuosimallin Vectra Sport jossa on penkit myös sporttisemmat kuin tavallisessa. Lisäksi olen myös nähnyt tuolla merkillä varustettuja autoja joissa penkit ovat tavalliset. Eli onko tuo merkki kaikissa, myös CD Sport malleissa?
Joissain CD Sport - malleissa on vaan teksti CD ja sitten sportiksi ne erottaa ovipilareiden mustista "teipeistä" ja tummennetuista takavaloista. En sitten tiedä onko tuon "vauhtiraitamerkin" suhteenkaan mitään sen kummempaa logiikkaa, merkkejäkin kun saa Opelin liikkeistä ihan rahalla
Kun tuo merkki on Opel Motorsportin virallinen logo kuten tuossa aiemmin mainittiin niin siitä herää kysymys että mitä eroa tuon merkin omaavalla Sport Vectralla ja mallin jossa tuon merkin paikalla lukee Sport sitten on?
Tiedättekö, oliko ko. merkki alkuvuoden 1999 Sport Vectrassa?
Vai olisiko tämä Sport -TEKSTILLÄ varustettu merkki tullut facelift-malliin ja varustelutaso pysynyt samana? CD-sportin ja Sportin eroavaisuuksista keskusteltiin jo aiemmin toisessa topicissa.
Vuonna 1998 Opel Motorsport-logo muuttui tämän meidän OCF:n logon esikuvaksi, joten sitä vanhaa 1993-1997-logoa ei varmaan sen jälkeen käytetty enempää, varmaan viimestä kertaa vuonna 1998?. Nyt tänä vuonnahan se muuttui taas ja tekstikään ei ole enää "Opel Motor sport" vaan "Opel Performance" uudessa moottoriurheilulogossa.