Tapaamiset kesällä 2002????

Keskustelua tapahtumista sekä OCF:stä
Sakkeus
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 294
Liittynyt: 22 Helmi 2002, 02:00
Paikkakunta: Järvenpää & Vantaa & Kirkkonummi
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Sakkeus »

Oli tossa Honda-Clubilaisten kanssa juttua aiheesta ja kuulin heiltä, ettei tulevana kesänä tule olemaan MotoNetin pihassa euro kruisingeja.

Syy tähän on se, että joku tai jotkut ihmiset olivat alkaneet leikkimään autoillaan hieman LIIKAA siinä parkkipaikalla.

Eli miten on, missä tänä kesänä on OCF tapaamisia ja aijotaanko OCF:n osalta perustaa joku kruising päivä tänne Helsinkiin?

OCF ja HCF olisivat varmaan innokkaita yhdessä järjestämään kruisng iltoja, vai mitä on mieltä OCF hallitus?
:grin:
Avatar
MAX
OCF Member
OCF Member
Viestit: 2894
Liittynyt: 31 Tammi 2002, 02:00
Paikkakunta: Jyväskylä
Viesti:

Viesti Kirjoittaja MAX »

Tapaamisista oli puhetta ACS:n yhteydessä lähinnä FFp:n ja Fin-Tuning:n aktiiviporukoiden kanssa.
Olisihan se hienoa että pystyisimme yksissä tuumin järjestämään tapaamisia kesän aikana ilman lieveilmiöitä ( Pussikaljanuoriso ja kuminpoltto ) Pitäisi vain löytää paikka minne saisimme luvan kokoontua.
Paljon ovat ihmiset puhuneet Mäntymäen kentän soveliaisuudesta kyseisiin tapaamisiin( kaupungin aluetta ) mutta itse uskon että mikäli tapahtuma kasvaisi yhtä suureksi kuin Motonetin cruisingit olivat, tulisi ennen pitkää poliisit häätämään porukat tiehensä.

Lähtökohdaksi voisi ottaa ensin paikan löytämisen ja sitten hankkia lupa maan/tontin omistajalta. Sen jälkeen organisointi olisi jo huomattavasti helpompaa.
Pidetään silmät ja korvat auki josko paikka löytyisi. Innokkaita tulijoita olisi varmasti yllinkyllin mutta suotavaa olisi ettei sana tapaamisista leviäisi nuorison korviin ja tapaamiset pysyisivät ainoastaan "Tuning" ja autoilevan porukan tiedossa.
Katsellaan mihin homma kehittyy.
Sakkeus
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 294
Liittynyt: 22 Helmi 2002, 02:00
Paikkakunta: Järvenpää & Vantaa & Kirkkonummi
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Sakkeus »

Totta, asiaa kyllä puhut!
Se vaan,että mistä tälläisiä isoja parkkipaikkoja löytää Stadista ja josta saa vielä maanomistajan luvan tehdä kruising tapahtuman? Voisihan se olla hyvä mainoskikka jollekin ketjulle? Mutta tiedä sitten... Katsotaan nyt miten kesä etenee ja missä tavataan Ainakin seuraavan kerran Haagan ympyrän Shellillä... 20.4. 14.00!
:grin:
Vastaa Viestiin