B-Mantan osto

Keskustelua Opeleista
Vastaa Viestiin
miettinen
'Agila'
Viestit: 2
Liittynyt: 22 Helmi 2004, 02:00
Paikkakunta: Joutseno

Viesti Kirjoittaja miettinen »

Elikkäs, Oisin tommosta 80-luvun B-Mantaa ostamassa ja pitäs vähän saaha tietoa noista "tyyppivioista" tms. et kaikki asiallinen info kyseisestä autosta kiinnostaa :smile:
Avatar
Realsanta
OCF Member 2016
Viestit: 10874
Liittynyt: 29 Syys 2002, 03:00
Paikkakunta: Seinäjoki

Viesti Kirjoittaja Realsanta »

Ei niissä tyypivikoja ole tarkistat pohjan kunnon ja jos mahdollista nostele lattia mattoja penkkijen edestä.

Osta ruiskulla varustettu. Ittellä 26 vuottavanha koppa ainut hitsattu kohta on varapyöräkotelon pohja.

niin älä osta korinvaihto ascoona B->manta b

<font size=-1>[ This Message was edited by: Realsanta on 2004-02-22 21:22 ]</font>
miettinen
'Agila'
Viestit: 2
Liittynyt: 22 Helmi 2004, 02:00
Paikkakunta: Joutseno

Viesti Kirjoittaja miettinen »

Kiitoksia :smile:
mio
'Kadett'
'Kadett'
Viestit: 42
Liittynyt: 28 Joulu 2002, 02:00
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja mio »

santa eisk sul itelki oo korinvaihto
edelbrock
'Kapitän'
'Kapitän'
Viestit: 92
Liittynyt: 28 Marras 2002, 02:00
Paikkakunta: Manchester

Viesti Kirjoittaja edelbrock »

Tsekkaa kanssa edestä tukivarret, ettei ole mädät. Takaa menee jousikupit perästä, ja takaluukun pohja voi olla mätä jos sinne on vuotanut paljon vettä. Varapyöräkotelo on hitsattu melkein kaikissa näkemissäni yksilöissä.

Kannattaa kanssa tarkistaa sähköjen toimivuus, kun yleensä noissa on n+5 "tee-se-itse"-sähköasentajaa tehny jotain omia virityksiä niihin.
Vastaa Viestiin