Eli tämmöistä ollaan nyt laittamassa...
Eli ei tosiaan ole tällä hetkellä tuossa kunnossa, mutta tarkoitus olisi palauttaa kaveri "loiston vuosilleen" ja antaa hieman tekohengitystä.
Katsotaan mitä tapahtuu!
<font size=-1>[ This Message was edited by: Flawa on 2004-02-19 00:39 ]</font>
Niin... Tuo on nyt seissyt kolme vuotta ja viikonloppuna on siten lähdössä "liikenteeseen".
Eli pajalle. =)
Onko ehdotuksia, muuta kuin öljyä korkin alle ennen käynnistystä?
Miten taas tuon hihnan jakarin kanssa, eli voiko se ottaa siipeensä tuollaisesta seisonnasta? Koneella oli ajejttu 10tkm rempan jälkeen, ennenkuin meni seisomaan.
Vanteet vaihtoon pikimmiten. Mikä kone tossa on? Sivujes mukaan 16SH mutta moottoritiedot on niin ihmeelliset että vois olla vaikka 16SV.
Minkäkokoset noi sun vanteet on? Mikä rengaskoko? -45mm madallus?
<font size=-1>[ This Message was edited by: havericky on 2004-02-19 10:30 ]</font>
Noi vanteet passaa itseasiassa helvetin hyvin tohon..
Kuolematon totuus: Miesten ja pikkupoikien ainoa ero on heidän leikkikalujensa hinnoissa.
Owner of Yellow Devil Opel Vectra A Tbo "Jumaliste mikä ämpäriTurbo!
niko . sakko @ kotinet . com
siis jakohihnahna pitää vaihtaa yleensä 100tkm tai 5v mut tyhjäähän sitä panikoi jos normi 8v kone ettei mitn hajoo mut jos vaara että hajoo ni ehottomasti uus hihna ennen käynnistystä..
Mun mielestä noi vanteet sopii tohon. Vaikka ovatkin muodista pois, niin on ainakin erilaisen näköinen. John Doen Cobrassahan on kans kolmipuolavanteet ja ne sopii siihen mahtavasti.
Joo kyllä nuo Anteran kolmipuolaisen vanteet tulee tuohon jäämään. Ovat mielestäni sen verran "siistit". Eipä tule enää tommoisia paljoakaan vastaan ja sopii ihan mukavasti tuohon autoon.
Auto on ollut kaverilla tuossa neljä-viisi vuotta.
Nyt viimeinkin päätetty, että ostetaan pois ja aletaan laittamaan takaisin kuntoon.
Taisi kaveri käväistä aikoinaan sen porvoosta ostamassa =)
_________________
Why to drive a bmw, while u can fix Opel?
<font size=-1>[ This Message was edited by: Flawa on 2004-02-19 16:34 ]</font>
On 2004-02-19 15:15, Flawa wrote:
Joo kyllä nuo Anteran kolmipuolaisen vanteet tulee tuohon jäämään. Ovat mielestäni sen verran "siistit". Eipä tule enää tommoisia paljoakaan vastaan ja sopii ihan mukavasti tuohon autoon.
Auto on ollut kaverilla tuossa neljä-viisi vuotta.
Nyt viimeinkin päätetty, että ostetaan pois ja aletaan laittamaan takaisin kuntoon.
Taisi kaveri käväistä aikoinaan sen porvoosta ostamassa =)
Tuli vaan mieleen ku toi tismalleen sama kuva oli sen telkkarin päällä kehyksissä
Jep, tuo maali on p**keleen hieno metalliväri.
Ne teistä, jotka eivät ole nähneet luonnossa, niin väri on Volvo 850 R:n värikartasta. Eli kiiltelee aika mukavasti oranssina =)