Paikka on Pori, majoitus tapahtuu Yyterissä jossa meillä on hyvät mökit.
Lauantai 17.9 on varattu Porin lentokentälle, siellä jokainen saa kokeilla paljonko se oma auto kulkee maililla.
Nyt sitten kaikki laittaa varauksen kalenteriin tuohon viikonloppuun että pääsee mukaan pitämään hauskaa..
Majoitus paikkoja on varattu noin 70 hengelle, joten kannattaa olla nopea että varmasti pääsee mukaan. Majoituksesta lisää jäsenpuolella.
Ravintola Lento pitää meille paikkaa auki ajojen aikana, niinkuin viime vuonnakin:
http://www.ravintolalento.fi/
Löytyy kahvilapalvelut/WC:t ja lounas noutopöytä tyyliin klo 11.00 eteenpäin 10e/henkilö. Avaavat klo 9.00.
Yyterissä sauna kuumana 4h jossa samassa tilassa grillauspaikka/oleskelutila jossa kiva vilvotella ja selittää miksi auto ei kulkenu
Kaikki mukaan viettämään nopea päivä kentällä ja rentoutumaan Yyteriin!
Ratamaksu 30€ jäsenille, jäsenkortti mukaan! Ei jäsenille 50€.
HUOM! Tapahtuma ei ole avoin koska lentokentän portit täytyy pitää kiinni tapahtuman aikana. Portteja käydään avaamassa noin muutaman tunnin välein, tästä lisää infoa myöhemmin. Eli jos et heti aamulla pääse paikalle niin nou hätä sisään pääsee myöhemminkin.
Jos on kysyttävää ajoista/tapahtumasta niin mulle voi vaikka tuupata privaviestiä.


