Nyt pääsin ABS:iin ja latikkoon kii.
Nyt ei ole kaikeki enää niin ronkeli tosta Bt-adapterista.







4-5 3-7-12 ja 1688 ja näinhän se ainakin omassani tuntuu menevän. (triple info)
3 7 12 pinnit.




Pistäisin muutenkin enemmän softan piikkiin tuota ongelmaa ainakin moottorinohjauksen puolelta, koska varsinkin tuolla keskimmäisellä on useat kerrat oltu tässä samassa autossa kiinni käyttäen Scanmasterin softaa.Hi,
Looks like, you have wrong adapters.
One of them version 1.2.
Best regards,
Opel-Scanner Team


eli mikä pökäle tuolta dx:stä nyt kannattaa tilata ettei tarvii menettää hermojaan ja tinailla koko paskaa uusikskadett90 kirjoitti:Samanlaiset palikat mulla kun nuo kaksi ylimmäistä ja ihan hyvin nyt toimii molemmilla kun tuli se uus päivitys mikä testaa ja säätää ensin tuon Bt-palikan.
Oletkos saanut niistä lokitiedostoista mitään palautetta?

Jaa-a hyvä kysymys. Juotoshommiin joutunet joka tapauksessa eli pinnitAri-S kirjoitti:eli mikä pökäle tuolta dx:stä nyt kannattaa tilata ettei tarvii menettää hermojaan ja tinailla koko paskaa uusikskadett90 kirjoitti:Samanlaiset palikat mulla kun nuo kaksi ylimmäistä ja ihan hyvin nyt toimii molemmilla kun tuli se uus päivitys mikä testaa ja säätää ensin tuon Bt-palikan.
Oletkos saanut niistä lokitiedostoista mitään palautetta?
3 7 12 yhteen. Noista tähän mennessä vastaan tulleissa on kaikissa olleet pinnit 3ja 12kytkemättä, vaikka pinni on paikallaan adapterissa.Enginen pitäisi toimia myös Litessä.Omenalimu kirjoitti:Tulipa itsekkin hommattua tuollainen ELM 327 versio 1.5. Scanmyopel litellä pääsin ABSiin ja EBSiin sisään, mutta ei suostu koneeseen päästämään. Toimiiko tuo kone vain täysversiossa? Koneena Z20LET ja auto 2003 astra g. Joitain muitakin android softia kokeilin ja aika hyvin tuntuu löytävän tuon ELM 327.
Ahaa, no sitten tossa on jotain häikkää, et ei Engineen suostu menemään. Pitäänee viel kokeilla. ID parsing failurea se huutelee, kun yrittää engineen sisään. ABS ja EPS ei temppuile ollenkaan. Menee sisään joka kerta.Lurttinen kirjoitti:Enginen pitäisi toimia myös Litessä.Omenalimu kirjoitti:Tulipa itsekkin hommattua tuollainen ELM 327 versio 1.5. Scanmyopel litellä pääsin ABSiin ja EBSiin sisään, mutta ei suostu koneeseen päästämään. Toimiiko tuo kone vain täysversiossa? Koneena Z20LET ja auto 2003 astra g. Joitain muitakin android softia kokeilin ja aika hyvin tuntuu löytävän tuon ELM 327.
