-93 aito ja alkuperäinen GSi. Ei tuunattua ja jopa sisusta on ehjä ja siisti ja kuskinpenkkikin on ehjä. Ja lisävarusteen ajotietokone!!!
Kone on vain valitettavasti C20NE eli menee mukavasti mutta 35hp puuttuu ja on modattu RE85:llä toimivaksi! Ja askina on tiheä ilmeisesti F16.
Autossa oli alla alkuperäiset 15" vanteet, mutta tuli sitten kun halvalla sai vaihdettua 17" pallot alle eilen 10.5.2013. Kokoa 205/40ZR17.
Alustana on uusi orkkis ja on jämäkkä. Tosin maasturi korkeus omaan silmään, mutta toistaiseksi odottaa rahallista motivaatiota.
Väri on auringon haalistama punainen joka olis tarkoitus tässä käydä läpi samalla kun laittaa puskurin takaisin paikkaan sen valmistuttua.
Ja tulipa rakennettua pakoputkisto alusta loppuun eilen myös. Äänet kasvo aika paljon, mutta ei häiritseväksi.
Eli hyvä ikiliikkuja tuli hommattua ja ei ole ruostetta nimeksikään. Pohja on aivan terve ja massattu. Muutama kupla on vuosien saatossa tullut,
mutta vielä helppo tarttua hommaan ja fiksata ne. Kysykää mitä mieleen tulee...
Tehtyjä juttuja.
-öljyt + suod.
-termostaatti + jäähd. nesteet
-ilmasuodatin
-tulpat
-pakoputkisto
-renkaat + vanteet
-ja kaikkea en nyt tähän hätään muista. Onhan auto ollut jo viikon mulla...
-kangasmatot vaihdettu alkuperäisten hienojen orkkismattojen tilalle...
Ja kuvia!

Ostettu ja pihaan ajettu.



Sisusta ostohetkellä.
(klikatkaa kuvia jotta nuo suurenevat!)

Semmosta...

Surullinen virne...

Edessä melkein kaaren kanssa tasalla...

Läheltä kaarta raapii. Ei mahdu edes Teddybear Pitkäsen nakkisormi väliin...

Putkenpäät.
EDIT: ***MYYTY***
SAA POISTAA JOS UUSI OMISTAJA EI HALUA TÄHÄN JATKAA!!!


