Pakkokai tuo on laittaa nuppi tyynyyn kun kuolapaperi loppu
Liian korkeita ne on niinku sanoin ja niin sanoo varmaan kaikki muutkin pitää laittaa isot vanteet (20") niin ei tartte laskee niin alas niin ei näytä pyöräkotelot tyhjiltä
Tajusin muuten tässä nyt vasta kun kahvia join näin aamusella että ku puhuin siitä vahvistinräkistä että olis hyvä, mutta valmiina ei välttämättä mahtuis takaluukusta sisään.
Mikäs sitä estäis tekemään pituussuunnassa sitä räkkiä niin ei tuu ongelmia leveyden kans
Ps. mulla on hitsauskone/maski jos innostut sitä räkkiä itelles tekemään jossain välissä.
BMW E61 535da M-Sport Milk chocolate 380/728 Seuraa bemun tarinaa sekä mm. teippausvideoita: Instagramissa -> http://bit.ly/1OsOK8e ja Youtubessa -> http://bit.ly/1Jdr5Kb
Wanhat: Ooppeleita ja Volvoja -> http://bit.ly/1gPE59K
Jumitzu kirjoitti:Joo hyvä, kyl mä sitä alan tekemään kohtapuolin.. Alkaa illat käymään muuten liianpitkiksi...
no tuossa olis yks peräkontti, jos ylimäärästä aikaa on
Meinasin muuten laittaa tilaukseen sen Focalin K2 satsin jos sillä sais pikkusen enempi ponnetta tuonne eteen. pääset sitte taas neuvoon mua noiden peilikolmoiden kanssa jos ne joutuu särkemään
Jumitzu kirjoitti:Pitää särkeä ja tehdä uusiksi... Mä voin tehdä, vedetään oveen sitte ne johokki.. Jo tilaat focalin.
joo oviin pitää saada ne ehottomasti
Tässä tuumailen vielä että olisko se nyt tuo focali vai kannattaisko pistää pikkusen lisää ja joku toinen sarja. Vois melkeen Pasilta kysästä viellä ja samalla pyytää tarjousta
-Takaovien/konepellin vaimennus.. takaovien ulkopeltiin kevyt vaimennus ja sisäpelti peittoon ja reiät tukkoon.
-öljy+suodatin, ilma/raitisilmasuodatin vaihtoon.
Eilis yön puuhasteluissa huomasin että toinen eturengas oli sakoille kulunu näimmä joskus joten hain 2uutta kiekkoa eteen ja nyt onki sitte samaa profiilia edessä/takana ja ei perä enää pystys..
Jos nyt menis kohta vaimentamaan tuota kotteroa tai jotakin tekemään.. työhön liittyviä liikkeitä
Jumitzu kirjoitti:Eilis yön puuhasteluissa huomasin että toinen eturengas oli sakoille kulunu näimmä joskus joten hain 2uutta kiekkoa eteen ja nyt onki sitte samaa profiilia edessä/takana ja ei perä enää pystys..
Jos nyt menis kohta vaimentamaan tuota kotteroa tai jotakin tekemään.. työhön liittyviä liikkeitä
Vaimensikko sen konepellin? sillä foocuksen matolla? Mietin tuossa että melko kuuma paikka että pysyyköhän kuinka hyvin/pitkään vai pitäiskö olla jotain "parempaa" mattoo konepeltiin?
En laittanu viel konepeltiä enkä laita kun ensiks pitää löytää jostain se konepellin suojus se huopanen juttu siihen.. nii sitte laitan konepeltiin focusta kans. Kattonu et sitä stp/vibroo ne isot kollitki o laittanu konepeittoihin.
Taka ovet vaimensin, 80% ulkopellistä/80% sisäpellistä kuitenki niin että kaikkireiät umpeen. Ja tuo mitä jäi niin menee tuonne takapenkin alle ja sitte pitää ottaa viel nuo rengaskotelot takaa näkyviin ja niihinki vedellä soiroja.