timok kirjoitti:kiitos sporttiauto, kiitos Jartsa, kiitos kaikki muut jotka oli järjestelemässa hyvin toimi homma......
Samoiten täältä kiitokset penkittäjälle, Jartsalle järjestelyistä (muistitko muuten antaa ne rahat, vai ootko jo viihteellä? ) ja talkoolaisille avusta!!! Hienoa, kun jotkut jaksaa tehdä tommosta . Niin ja mun piti maksaa sulle Jartsa tarjoilusta, mut siin lievässä v********ssa aivan vallan unohdin, joten korvaan sitten seuraavalla kerralla .
Tarjoilu on mun piikkiin, ja muistin antaa rahat
Ja haluan myös kiittää suuresti kavereita jotka sitoi autoja kiinni ja olivat mutenkin todella suuresti apuna hommassa
Kiitos teille
Ja kiva kun oli osallistujia ihan mukavasti tullut paikalle.. (12 autoa)
Astra F Gsi -92 (ex) Commodore 2.5 S -80 (ex) Astra G 1.8 16v Farmari -99 (ex) Vectra Station Wagon 2015 (ex)
Vectra GTS 3.2 V6 2003 (ex) Vectra GTS 2.8 V6 Turbo 2006 Calibra 2.0 16 v 1995 Manta B Gsi Irmscher 1985
Joo kiitoksii täältäkin, vihdoinki saatiin tuo toinenki romu mitattua Joo ja on tosiaa jottain rautaa sii etugummis pystys Toine kerta täl viikol ku rengas tyhjänä, alkuviikost oli vaan venttiilit löysäs.
CaLis kirjoitti:Joo kiitoksii täältäkin, vihdoinki saatiin tuo toinenki romu mitattua Joo ja on tosiaa jottain rautaa sii etugummis pystys Toine kerta täl viikol ku rengas tyhjänä, alkuviikost oli vaan venttiilit löysäs.
Harmittava vaiva tais olla, mutta piristyksenä muistele jartsan kehuja: "hyvinhän toi otti tonnikuussataseks" ja "kaikki on vanteista kiinni" ja perään suurta spekulointia vanteista ja sit toteamus (jartsalta siis), että "pitäisköhän ittekin kokeilla?". Muuten, paljonko löytyi calibrasta vääntöä?
"Mikään kasvu rajallisessa maailmassa ei voi olla rajatonta" - Gro Harlem Brundtland
Jep, ja sil 9 euron 12v kompuralla voi melkeenpä nyt heittää kuikkaa.. Saa sil viel senverran painetta aikaseks et pysyy vanne irti tiestä mut siihe se sit melkee jää..
Joo, vanteet tekee auton ja ykskutoseks liikkuu ihan kivasti
Vääntöä oli jotain 270 nm pintaan jos nyt tuosta oikein katsoin..
Kiitoksii vaan täältäki suunnalta, mukava päivä oli taas hyvässä seurassa Mahtavaa, et porukat jaksaa nähä vaivaa näitten päivien eteen Ja autonkin sain viel yhtenä palana takas Raisioo
Kiitos Jartsalle ja Sporttiautolle!
Hitsi kun jäi makkarat maistamatta, riitti sitä sitomis ym. hommaa...
Omissa autoissa ei vaan oikein voimaa ollu...