Rankaiden kuluminen

Auton alustaan liittyvä keskustelu.
Renkaat, vanteet, madaltaminen, jarrut, jne...
Rane78
'Agila'
Viestit: 3
Liittynyt: 23 Loka 2003, 03:00

Viesti Kirjoittaja Rane78 »

Sellasta asiaa olisin tiedustellut kun, olen madaltanut farmari Vectraa sen verran että renkaan sisäreunat takana kuluu todella reilusti, kävin säädättämässä kulmat, mutta kun niitä pysty campeeria (tai jotain sinnepäin) ei pysty säätämään, mutta tämä Vianorin kaveri mainitsi sellasesta asiasta että sinne saisi hommattua jotkut epäkesko pultit (1 pultti per puoli, ei ihan tarkkaa tietoa minne) ja näin ollen vetäisi pyörää suorempaan. Elikkäs jos sellaisia on olemassa niin mistä niitä mahdollisesti saisi ym..
Avatar
MAX
OCF Member
OCF Member
Viestit: 2894
Liittynyt: 31 Tammi 2002, 02:00
Paikkakunta: Jyväskylä
Viesti:

Viesti Kirjoittaja MAX »

Ota yhteyttä tuolta jaseneksi sivuilta löytyviin tavarantoimittajiin. Sutiilta, Tunexilta ja Pro Streetistä saa säädettäviä camber-sarjoja.
Uhtua
OCF Member
OCF Member
Viestit: 1208
Liittynyt: 19 Maalis 2003, 02:00
Paikkakunta: Lempäälä

Viesti Kirjoittaja Uhtua »

Tai yksinkertaisemmalla tavalla ylätukivarren reiät vingulla soikeaksi. Näin siihen saa helposti säätövaraa, ja hyvin on ainakin omassani pelittänyt.
Vastaa Viestiin