noD'fexin miitit saavat taas jatkoa ja tällä kertaa mennään teemalla makkaraa-mahat täyteen. Joten taas miitataan vanhassa tutussa paikassa:
Alakorkalon laavulla Lauantaina 31.7. klo. 18.00 alkaen
Perinteisellä kaavalla mennään, tutkitaan peltien alle, turistaan niitä näitä ja nautitaan kesästä. Kaikki autoista vähänkin kiinnostuneet ovat tervetulleita, tuo itsesi ja kaverisi, noD'fex tuo makkarat!
Sana kiertämään...!
Lisäinfot osoitteessa: posting.php?mode=edit&f=40&p=15155
No D`fex miitti Rovaniemellä
Re: No D`fex miitti Rovaniemellä
Tänään olis,muistaakahan tulla paikalle!!
Re: No D`fex miitti Rovaniemellä

Jep...Kesä alkaa olemaan ehtoopuolella ja talvi tekee tuloaan joten on aika kauden viimeiselle miitille.
Perinteitä rikkoen, kokoonnutaan tällä kertaa
Pöykkölän pursiseuran laavulle lauantaina 2.10. klo. 18.00.
Kerrataan mennyttä kesää, otetaan katsaus talven suunnitelmiin ja potkitaan renkaita perinteiseen malliin. Nyt kaikki vähänkin autoista kiinnostuneet, autolla tai ilman, viettämään kauden päättäjäisiä - noD'fex tarjoaa makkarat!
Re: No D`fex miitti Rovaniemellä
Miittikausi päätetty tälle vuotta noD'fexin osalta! Pöykkölän laavulla piipahti varovaisesti arvioiden liki 20 autokuntaa. Pimenevässä ja koleassa illassa käristeltiin makkaroita ja rupateltiin niitä näitä...miitit jatkuu taas joskus, sitä odotellessa tsekkaa miittikuvat http://www.nodfex.com
Re: No D`fex miitti Rovaniemellä

Kesäkauden avajaiset 28.05.2011 klo 19.00!
noD'fex järjestää jälleen perinteiset kesäkauden avajaiset Rovaniemellä laavumiitin merkeissä. Tule mukaan hengailemaan ja käryyttämään makkaraa tai muuta haluamaasi syötävää. Moottoriajoneuvolla saapuminen ei ole pakollista vaan myös kävelijät, pyöräilijät ja muut ryömijät ovat tervetulleita. Suotavaa kuitenkin olisi että autoharrastus kiinnostaa sinua edes jossain määrin, vaikka sekään ei toki pakollista ole.
Aika: 28.05.2011 klo 19.00
Paikka: Alakorkalon laavu
