Vaatii ilmeisesti hieman johtotöitä myös kun on niin hyvin niputettu johdot auton omaan johtosarjaan.
Haastetta tuottaa myös se että tuo auto mistä soitin otetaan pitäisi jäädä käyttöön. Siinä ei näköjään tulee pyyhkijän viikselle kuin 2 johtoa, eli ei saa ajotietokoneen nappeja suoraan toimimaan (navisoittimen kanssa ajotietokone toimii soittimen nappuloilla).
Missäköhän päin autoa GPS:n antenni sijaitsee?
Autossa johon värkki on tarkoitus laittaa, on alkup. puhelin, joten GSM antenni löytyy valmiiksi mutta tuo GPS:n oma pitäisi laittaa.
Täältä: http://www.omegaowners.com/forum/YaBB.p ... 7557497/15
Löytyi tällainen teksti:
Eli millähän lailla tuo pelaa jos on kytketty ajonestoon?Fitting the NCDC series is not straightforward, as it security coding is different. Rather than a simple code, it is paired to all connected devices (screen, cd, telematics etc), and then pairs to immobiliser.


