No niin, se on sit taas pitkät pyhät ja isännällä ylimääräistä aikaa. Omega ajettiin talliin muutama päivä sitten sulamaan valmiiks, että pääsee taas jotain pientä uutta siihen pykäämään.

No, pientä ja pientä, niinkun Timpan tunnette niin tuskin tuo kovin pieneksi jää.
Äsken tossa tallissa kävin vilkasee, et mitkä on meiningit, niin siellä sit vaihdelaatikkoa alettiin irrottelee... ei kuulemma enää millään malta ajella tolla automaatilla (ja mä kun oisin niin tykänny siitä, mut enhän minä en siihen enää pääse niin vaikuttaa, kun itte oon jo saanu sen mitä halusin, tigran nimittäin...)
Nähtäväksi jää koska omegalla taas ajellaan, mutta antaa nyt miehen rakennella kun siitä niin tykkää...

hieman kuitenkin epäilyttää, että noinko se siihen vaihdelaatikon vaihtoon vaan jää... siinä rakennellessa (ja leijonapullon juodessa) kun kummasti tuntuu noita ideoita syntyvän mitä muuta vois tehdä

mutta katsellaan ja kuunnellaan mitä siellä taas syntyy...
