Autoon yritettiin murtautua

Keskustelua Opeleista
Vastaa Viestiin
pmnbv
'Agila'
Viestit: 2
Liittynyt: 30 Heinä 2008, 16:32

Autoon yritettiin murtautua

Viesti Kirjoittaja pmnbv »

Elikkäs kävi tällänen homma että vectraani (vm -92) yritettiin murtautua. Kuskin puolen lukko pistettiin paskaks.
Nyt pitäs jonkinlaista kustannusarviota korjauksesta heittää poliisille että saa tekijältä jotain korvausta.Meneekö tässä nyt kaikki lukot vaihtoon vai miten...autossa on keskuslukko. Osaisko kukaan heittää mitään suuntaa antavaa arviota mitä tämmösen korjauttaminen kustantais.
Avatar
TJT
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 21201
Liittynyt: 16 Helmi 2003, 02:00
Paikkakunta: Espoo

Re: Autoon yritettiin murtautua

Viesti Kirjoittaja TJT »

Siis saatiinko yrittäjä kiinni, vai minkä takia poliisille pitää kustannusarviota tehdä?
Kannattaa käydä ihan jossain liikkeessä kysymässä mitä uusi lukko sarjoituksineen ja vaihtamisineen maksaa.
Itse tehtynä hintaa tulee palttiarallaa 15€...
"ON ERI ASIA TARVITA NIITÄ SAATANAN VALOJA, KUIN TAAS SE, ETTÄ OMAT VALOT AUTTAISI ASIAAN NIINKUIN NIITTEN KUULUISI! -Jiri
Avatar
Jukka T
OCF Member
OCF Member
Viestit: 3275
Liittynyt: 04 Helmi 2002, 02:00
Paikkakunta: Lahti

Re: Autoon yritettiin murtautua

Viesti Kirjoittaja Jukka T »

...ja jos samalla on oveen tullut naarmua tai lommoa tai lukkopesän ympäristö muuten vaurioitunut, niin 500-1 000 e lisää sen korjaamiseen.
Vastaa Viestiin