Eli nettiä selaillessani törmäsin tälläiseen:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Car-DVD- ... 240%3A1318
Onko kukaan törmännyt moiseen härveliin? Kyseessä on ilmeisesti melko yleinen malli johon on olemassa asennuskitit useammalle autolle. Periaatteessa olisi ihan mielenkiintoinen testi, Dollari kun on taas aika edullinen. Eli suomeen tuo varmaan irtoisi 500 - 600 euroon. Itellä on Vectra C alkuperäisellä CD -radiolla, ja kiinnostaisi vaihtaa parempaan.
Olisi vaan kiva tietää jos joku on tuollaisen kanssa jo tapellut, että mitä kaikki ongelmia eteen tulee. TV standardit ym ym.
TV/DVD/GPS/WindowsCE 2-din, halavalla Hong Kongista:
Re: TV/DVD/GPS/WindowsCE 2-din, halavalla Hong Kongista:
No sen enempää totat tutkimatta niin sanotaan et suomesta saat pioneerin 2Din mankan joka toistaa dvd usb jne 700€ hintaan et tohonhan tulee vielä verot mukaan niin eikös se sit mee melko samoihin?
Ja ainakin takuu toimii... et en tiedä miten noitten GPS toimii tääl suomessa samoin kuin noi digi virittimet!
Ja ainakin takuu toimii... et en tiedä miten noitten GPS toimii tääl suomessa samoin kuin noi digi virittimet!
Re: TV/DVD/GPS/WindowsCE 2-din, halavalla Hong Kongista:
Ai niin, veroja en muistanu laskeaG.T.S kirjoitti:et en tiedä miten noitten GPS toimii tääl suomessa samoin kuin noi digi virittimet!
GPS tuossa minua eniten kiinnostaakin, ja ostaisin ihan suomesta jonkun perus garmin tai muun gps:n jos sen saisi näppärästi mankan tilalle, ja niin että oma lcd ja rattikaket vielä toimisivat.
Re: TV/DVD/GPS/WindowsCE 2-din, halavalla Hong Kongista:
Ite oon aatellut et sit kun tartten ja hankin itelleni gps:än niin upotan sen siihen vectran keski puhaltimen tilalle siihen mikä on siiinä näytön vieressä... kun se kuitenkin on melko turha puhallin niin siihen ois hyvä laittaa vaikka tomtom ONE...
Mut saiskos näihin pioneereihin jotenkin tehtyä noita softa muutoksia kun nääkin on ihan windows pohjaisia?
Jos sais niin itteni vois kiinnostaa toi taustakuvan vaihto johonkin oman mieleiseen!
Mut saiskos näihin pioneereihin jotenkin tehtyä noita softa muutoksia kun nääkin on ihan windows pohjaisia?
Jos sais niin itteni vois kiinnostaa toi taustakuvan vaihto johonkin oman mieleiseen!
Re: TV/DVD/GPS/WindowsCE 2-din, halavalla Hong Kongista:
EIkö kelpaisi esim. Zenec , EISA palkittu sveitsiläistuote?Khoira kirjoitti:Eli nettiä selaillessani törmäsin tälläiseen:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Car-DVD- ... 240%3A1318

699 € + P&P
XT8020
http://www.acr.ch/shop/index.php?sid=12 ... id=&cf=itc
Suomesta laite irtoaa 725 €:lla ja täällä on myös muita 2din laitteita kaupan http://www.ljudia.fi/auto-s82121/multimedia-c79962 (ja auto DVD soitin, jonka hinta on vain 18 293,90 € /kpl)
Tulossa Zenec ZE-NC5010CR für OPEL http://www.zenec.com/index.php?id=298 , sis. valmis tuki CAN-Bus väylälle ja Opelin rattikaukosäätimille
-------------------
JVC KW-AVX800 olisi hintansa puolesta aika houkutteleva http://www.kitupiikki.net/productdescription11109.aspx 429 € ja JVC:n dualzone on kätevä ominaisuus (ken sitä tarvitsee esim. hiljentämään takapenkkiläiset vrt Opelin twinaudio)

* Suomessa toimiva takuu (kuten muutkin merkkituoteet)
* Autoradion tyyppi: Multimedia-soitin (2-DIN aukkoa)
* Tuetut ääniformaatit: AAC /WAV/MP3/WMA-yhteensopiva (DVD/CD/USB)
* Tuetut videoformaatit: DivX®/JPEG/MPEG1,2-yhteensopiva (DVD/CD/USB)
* Radion teho: 4x50 W
* Taajuuskorjain: digitaalinen, 7-kaistaa
* Motoroitu etupaneeli: on
* AUX-IN: on, takana
* Bluetooth valmius (adapteri vaaditaan)
* Audiolähdöt: 5.1-kanavainen DTS/5.1-kanavainen Dolby Digital/Dolby Pro Logic II/MPEG
* kullatut AV-lähdöt (ed/tak/kesk/subbari,video)
* Kullatut AV-tulot, videotulo kameraliitäntä varten
* Puhelinmykistys: on
* Rattikauko-ohjain: valmius on, mutta ei toimitussisällössä
* ISO-liitin: on mukana
* Kuvan koko (tuuma): 7"
* Kuvasuhde: 16:9
* Tuetut TV-standardit: PAL/NTSC, automaattinen vaihto
* GigaMP3, eli toistaa MP3 DVD:ltä, DVD-Audio tuki
* Aikaviivesäädöt (Time alignment)
* USB-portti löytyy, samoin SD-muistikorttipaikka
* Kosketusnäyttö: on, kynällä tai sormilla
* iPod valmius, sekä DualZone-toiminto
* Toimitussisällössä: Kaukosäädin, asennuskehys KS-K1416, liitäntäkaapeli, käyttöohje
