Calibra

Keskustelua Opeleista
Vastaa Viestiin
Apa
'Kapitän'
'Kapitän'
Viestit: 63
Liittynyt: 27 Tammi 2007, 16:16
Paikkakunta: Tampere

Calibra

Viesti Kirjoittaja Apa »

Mitä Calibralle tapahtui faceliftin yhteydessä? Ja koska nämä uudet mallit tulivat markkinoille?
Kiitos kaunis tietäjille ja niille, jotka viitsivät vastata!
Beeascona
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 2132
Liittynyt: 12 Maalis 2006, 20:44

Viesti Kirjoittaja Beeascona »

In the summer the Calibra a minimum Facelift received 1993. The front OPEL emblem was now no longer on the hood, but in the radiator grille, which got an easily changed form. The signatures were changed, the interior experienced an easy revision with new pad-openly and new armature scales (white Tachoscheiben and auxiliary instruments). Also the rims got a new Design.
http://fi.babelfish.yahoo.com/translate ... A4nn%C3%A4
Apa
'Kapitän'
'Kapitän'
Viestit: 63
Liittynyt: 27 Tammi 2007, 16:16
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Apa »

Eli Opel merkki konepellistä maskiin, takaluukun tekstien fontti muuttui, sisällä tapahtui jotain, (mitä, en ymmärrä tuota kohtaa), mittariston taustat valkoisiksi, ja uudet vanteet.
Kääntäkää mulle vielä suomeksi tuo sisusta osuus, kiitos!
Avatar
ata
OCF Yhteyshenkilö
OCF Yhteyshenkilö
Viestit: 15937
Liittynyt: 30 Tammi 2002, 02:00
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja ata »

Nuo automaattiikäännökset on aina vähän mitä on.

Mutta siis sisustasta tuossa tekstissä on mainittu että sisustaan tehtiin myös pieniä muutoksia, kuten uudet verhoilumateriaalit ja valkoiset mittarinpohjat.

Käytännössä Calibran faceliftin suurin ero tosiaan on vain se -(z)- -merkin siirtyminen konepellistä maskin aukkoon ja maskia myös hieman muutettiin tuossa samalla.

Isompi ulkonäköero on Cliff Motorsport Edition- ja Last Edition-malleissa, joissa on kokonaan toisenlainen uudelleenmuotoiltu etupuskuri ja maski sekä myös erilaiset pyöreämmät ja litteämmät kylkilistat.
Opel Calibra 2.0 16V Turbo 4x4 C20LET '92 - Pontiac GTO 5.7 V8 LS1 '04 (Holden) - Pontiac Tempest 2d HT Coupe V8 5.8 '70
Vastaa Viestiin