jaahas
Vois tarvita apuva apuva aapuuvaa, pitäisi saada Pioneerin soitin silleen laiteltua että, toimisi ilman avaimia virtalukossa, ihan normaalisti lätkäsin ISO piuhan kiinni, yllätykseksi muisti säilyy, pun/kelt. ristiinkytkentää olen kokeillut ja ei nähtenyt ollenkaan soitin päälle.
Jvc:t ovat olleet siitä helppoja kytkeä että, on vaan vaihtanut sulakkeen paikkaa pykälästä toiseen ja kaikki ok. <-- siinpä ne hyvät puolet

, vitsi vitsi. Ekaa kertaa Pioneer/ISO/Astra yhdistelmä käytössä.. joku täsä ny mättää

. Punaiselle tulee jatkuva kylläkin, virta samasta touvista otettu näytölle (riittää virta erinomaisesti) ja pelittää ilman virtalukon näpräämistäkin.
EDIT 6.12.08.
ja paskanmarjat muisti jäänyt.. jotain sekoilin nähtävästi

.
Alkuperäisestä ISO liittimestä mittasin virtoja just, paksuun punaiseen tulee jatkuva virta, kun virrat
eivät ole päällä, muualle ei tullut.
Virrat
päälle niin pieneen punaiseen alkoi tulemaan virrat (ehkäpä tässä heräte) ja harmaa/keltaiseen (joka osoittautui himmentimen valoksi).
Ei tule herätepiuhaksi muita mieleen kuin tuo pieni punainen, jospa haaroittaisin siihen tuon jatkuvan.. kokeillaas huomenissa. Keltaisella piuhalla ei tuntuisi olevan mitään virkaa.. sangen omituista..
EDIT2:
Pieni punainen on heräte, paksumman punaisen liitin siihen, nyt pelittää ilman virtoja soitin.. kunhan vaan muistat katkaista herätepiuhan virtalukolle päin, ettei mene jatkuva virta, summeri huutaa ja ei mene ovet lukkoon kakesta <-- kokeiltu

, että näin, toivottovasti tästä kokeilusta on jollekkin apua.
tapaus G-astra -99 + Pioneer dvh3900mp ja auton oma ISO liitin.