Myöhemmin lisään myös Reindeer Cruising kuvat.
_________________

<p><a href="http://www.sunpoint.net/~kadetttuning">My Car</a></p>
<font size=-1>[ This Message was edited by: Tico on 2003-06-29 12:18 ]</font>






Olisinkohan "osa syyllinen" tähän... " Yksi tuote oli selkeästi kuitenkin ylitse muiden pohjoisen Opel harrastajien silmissä eli kyseessähän on tästä vectran etupuskurista tehty lotus omegan look".On 2003-07-02 21:19, kimmo wrote:
Olipa kerrassaan mainio viikonloppu ja ennen kaikkea säätkin suosivat tapahtumaa. Kannatti tulla kauempaakin katsomaan noita pohjoisen menopelejä. Autot oli rakennettu huolella ja viimmeistelty todella mahtavasti. Myös tuunaus oli tehty persoonallisesti eikä kaikkia osia suinkaan oltu ostettu kaupan hyllyltä vaan oli itse nähty vaivaa helmojen, puskureiden ym. auton ulkonäköä parantavien spoilereiden teossa. Yksi tuote oli selkeästi kuitenkin ylitse muiden pohjoisen Opel harrastajien silmissä eli kyseessähän on tästä vectran etupuskurista tehty lotus omegan look.
Yksi asia jäi kuitenkin ihmetyttämään, että missä oli kaikki Opel harrastajat kun oli lauantaina tuo ocf kokoontuminen ennen illan päätapahtumaa? Toki olihan tuota porukkaa ja hienoja autoja, mutta kuvittelin jotta noista lähi kylistä ja kaupungeista olisi tullut/tuonut oman Opelin kerhotapahtumaan useampikin henkilö. Koska olihan tuosta ollut jo kauan puhetta ja keskusteluja, että milloin sellainen tapahtuma järjestettäisiin pohjoisessa.
Kaiken kaikkiaan oli aivan hermottoman hauskaa ja olisihan se hauskaa jos tapahtumasta tulisi joka vuotinen on se kuitenkin aina erillaista matkustaa katsomaan, että mitä siellä pohjoisessa rakennellaan.
Kiitokset tapahtuman järjestäjille.
_________________
<font size=-1>[ This Message was edited by: kimmo on 2003-07-02 21:23 ]</font>