Onko tuollaista sattunut jollekin muulle? Malli on DEH-5900MP. Akunkenkää tai muutakaan ei ole ollut irti vaan auto oli ollut kaverilla lainassa ihan normiajossa ja kun pääsin taas itse puikkoihin niin soitin ei käynnistynytkään autoja startatessa ja asetukset olivat muutenkin resetoituneet jostain syystä.
Onko Pioneereissa ollut tuollaista vikaa vai onko vika meikäläisen Opelin pommissa? Jäi vaan ärsyttämään tuo, että itsestään nollautunut. Kaikki liitokset vaikuttivat ihan kiinniolevilta ettei ole siitä kiinni.
Virtapiuhat on niinkuin pitääkin ja normaalisti soitin toimii niinkuin pitääkin, kun johdot ovat oikein.
Pioneerin soitin hävitti asetukset muuten vain
Pioneerin soitin hävitti asetukset muuten vain
Toyota Corolla 2006 1.6 A
- Moonwalker
- 'Admiral'

- Viestit: 222
- Liittynyt: 19 Touko 2008, 15:31
- Paikkakunta: Eteläinen
Jos kaveri on rokitellu akun tyhjäks?
Opel Vectra A -89 2.0i
http://www.opelclubfinland.fi/forum/vie ... highlight=
http://www.opelclubfinland.fi/forum/vie ... highlight=
Mulla paloi pääte eräästä pioneerin soittimesta parikesää sitten,takuu umpeutunut luonnollisesti kolme kuukautta ennen,meni se silti takuuna korjaukseen,joten kannattaa kysäistä sitäkin jos siis siinä joku vika on.Boah kirjoitti:
Syö vaan miestä jos tuossa soittimessa on joku vika ja takuu ehtii umpeutua.
