Jan K. kirjoitti:
Kilomerien suhteen aloittelija.
Täyden setin jälkeen niitä ei viitti edes laskea... Alkaa vaan kasvaan sarvi ottaan.
Jeps, tosin yhdestäkään kilometristä en ole saanut palkkaa eli työkseni en ole koskaan ajanut.
Joskin he ovat kovin usein vanhuksia ja MakeTku ei ymmärtääkseni ole vanhus, mutta kuitenkin.
Ja jos MakeTku:a helpottaa niin Linkki
MakeTku on -70 luvulla syntynyt, joten onhan siihen eläkeikään vielä vähän matkaa...
Hyvä että itse tekstarihomman aloittaja myönsi että eipä sillä varmaan mitään vaikutusta olisi. Ja helpottaahan tuo varmaan 'aika' monia muitakin, huomenna on varmasti miljoona suomalaista autoa tien päällä, sitä kiusaamaan ei tosiaan tarvita mitään tuollaista anarkiapaskaa... varsinkaan kun eduskunta ja päättäjät aloittivat kesälomansa tänään, vetävät siis huomenna mökeillään makkaraa sinapit poskilla jo siinä vaiheessa kun rekkapenat suunnittelivat pitävänsä 'näyttävän' protestinsa.
Euronewsiltä tuli äsken pätkää belgiasta kun rekat ja taksit sun muut matelivat eteenpäin ja tööttäilivät, ei paljoa auttanut tien reunassa huitovat poliisit matkavauhtiin
MakeTku kirjoitti:
Yli puolimiljoona kilsaa autolla ilman ensimmäistäkään haaveria, joten olen varmaan niitä sanonko mitä tuolla liikenteessä
yli puolimiljoonaa kilsaa kuntopyörällä ilman ensimmäistäkään haaveria, enkä siltikään ole Lance Armstrong.
MakeTku kirjoitti:MakeTku on -70 luvulla syntynyt, joten onhan siihen eläkeikään vielä vähän matkaa...
ei kyll teksteistä uskois.. pikemminkin -90 luvulla syntynyt..
Kuten sä?
noup.. ihme vittuiluu tolla maketku:lla jos jotkut haluu leivän pöytään edelleen, heti on uhoomassa.. kuten aikasemminkin laitoin niin taitaa olla uhma ikä edelleen..
-JPa- kirjoitti:Juu ja vähän vitsillä laitoin ton.
ok.. ja oon syntyny ihan -80 luvulla.
mut oikeesti.. joku kun ei vaan tajuu mitä tolla kampanjalla haettii, ei sillä ollu tarkotus kiusata jussin juhlijoita vaan tarkotus oli saada näkyvyyttä ja se saatiin.. itellekkin tuli muuten tollanen viesti.. vaikka inva taksia ajankin..
Riisikippo kirjoitti:
noup.. ihme vittuiluu tolla maketku:lla jos jotkut haluu leivän pöytään edelleen, heti on uhoomassa..
No tokihan leipänsä saa pyötään jokainen haluta, mutta tuo protesti olisi ollut täysin idioottimaista eikä olisi edistänyt sitä leivän saamista pöytään millään tavalla, kuten jo sanottua suurimmalla osalla rekkayrittäjistä sopparit kunnossa ja homma toimii... tämä osa joka ei osaa tehdä sopimuksia itkee valtiota apuun ja uhkaa siinä sivussa viattomia loman viettäjiä, ei paljon sympatiapisteitä olisi herunut.
Tämä ensikeskiviiksi suunniteltu tempaus on jo lähinnä surkuhupaisa