mosirin sorsaa tuyli ihmeteltyä rivermiitissä ja kaliskruisingissa.. harmittaa kun ei tuo oma maalipinta ihan sallinu kalis krusingiin lähtöä kaverin harmaalla thyyning avensiksella oltiin sitten.
Aattelin heittää tänne et mulla ois jokusen vuoden seisonu projekti 86" e kasetti tuolla pihan nurkissa pyörimässä jos joku tartteis hitsattavaa.
Kone on 20se porattu 2.1, mahlen mäntää ja kevennettyä\kiillotettua alakertaa, vauhtipyörää.. joku enem a7 nokka muistaakseni, kansi joku ite tuunailtu+venttiilit..konin tolpat, taitaa olla ihan gessi sisusta tumma/mustaa..joku vaiheessa oleva gsi etupuskin..megasquirttii, fse:n 3 kalvonen pa säädin yms skittii
Korista kupli maali aikoinaan ja jäi sitten sille tielle.. Sieltä täältä hiottu ja vedetty jtn komponenttia sinne ja filleriä tänne. Kaaret ja helmat pitäs vaihtaa ainakin
Niin ja tais olla alunperin tämän Firges porukan rakentelema
Siitä koko paketti halvalla..
0400-350831
-Sami-
Themazgu kirjoitti:mosirin sorsaa tuyli ihmeteltyä rivermiitissä ja kaliskruisingissa.. harmittaa kun ei tuo oma maalipinta ihan sallinu kalis krusingiin lähtöä kaverin harmaalla thyyning avensiksella oltiin sitten.
No eipä tuossa omassakaan(auton) maalipinnassa kehumista ole. Ihan hauskanpidon merkeissä noissa tullu oltua.
no ei sulla kyllä sellasia räkävalumia oo pitkin kylkiä pitäis hioo ja tarrottaa koko keksintö. sitten vaan jokapaikkaan. ihmettelin muuten kuopiossa kun talsin siellä ja tajusen että ei hitto täällähän on evo 500 omppu.. sitten talsin ja tajusin että ei hitto täällähän on vielä toinenkin
sitten kuvailin konepellistä irmscher logon niin auto sisältä kuulu vaan puhetta että kato joku huomas tuonki....