Riisikippo kirjoitti:Kivasti on kyllä kuvia projektista, mutta kannattais laittaa kuvat linkkeinä, ei tuossa sivussa menny kun vajaat 5min kun latas noi kaikki kuvat..
Taitaa olla vika siellä päässä kun mulla aukes kyl jotain 15 sekunnissa.
no saattaa olla, mutta miks ei voi laittaa linkkiä mistä kaikki kuvat löytyy, ja sieltä sais kattoo, eikä hitaampien yhteyksien omistajien tartteis odotella niin pitkään, tai ne pikkukuvat mistä saa isoja klikkaamalla?
edit: hieno muuten että joku jaksaa näitä vanhoja ja harvinaisia laittaa oikein kunnolla eikä että ruostetta pohjassa, pakkelia päälle periaatteella..
Nyt vanteitten takaosat maalattu ensin joku alumiini osille tarkoitettu primeri pohjalle sit epoksia pari kierrosta ja raskaankaluston pintaväriä pari kierrosta. Pakko maalata etu ja takapuolet eri kerroilla kun noin monta vannetta aika hankala ripotella telineisiikin pitkin kammiota.
rullasin tuota ewo-500 sen kuvaa niin katoin ekana että pirelli, asia pyy ja pakettiin :S eiköhän tästä nätti peli tule. ainakin tuntuu olevan asia miehen käsissä.
harmi ettei enää löydy helpolla renkaita noille vanteille. Lienee kympin leveät. Jenkkipuolelta löytyy, mutta ominaisuudet on sitten mitä on ja kehää tulee aika reippaasti.
motorsport kirjoitti:harmi ettei enää löydy helpolla renkaita noille vanteille. Lienee kympin leveät. Jenkkipuolelta löytyy, mutta ominaisuudet on sitten mitä on ja kehää tulee aika reippaasti.
kuvista päätellen ois kyllä 12"leveet ainakin ,eikös ne orggikset ole jo10" leveet takana.