Ptruu Koni

Auton alustaan liittyvä keskustelu.
Renkaat, vanteet, madaltaminen, jarrut, jne...
Jerzey
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 1678
Liittynyt: 07 Tammi 2003, 02:00
Paikkakunta: Lievestuore

Viesti Kirjoittaja Jerzey »

No niin nyt on parisataa ajettu koni sporteilla ja suupielet ovat näin :smile:. auto on omega 2.0 ja jouset on H&R ja säädöt ovat puolessa välissä sekä edessä että takana, Auto on kyllä sporttisessa ajossa todella hyvä nyt ajella, mutta pitkää matkaa huonolla tiellä ajaessa tuntuu ehkä lievää ajoväsymstä kovuudesta johtuen, lievä tunne on että taka iskarít eivät tarvitsisi olla noin jäykällä, en ole vielä ihan varma mutta siltä se tuntuu.

Minkälaisilla säädöillä teillä on esim senuissa tai omegoissa ko iskarit? tiedän että kokeilemella selviää, mutta olis ihan kiva tietää muiden kokemuksia sporteista ison auton alla.


vielä kun saa takapuskurin maalamosta niin alkaa olla peli kesä kunnossa, paitsi että se etuspoikka vielä himottaa.



<font size=-1>[ This Message was edited by: Jerzey on 2003-05-08 11:19 ]</font>
omppu2k
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 177
Liittynyt: 06 Huhti 2002, 03:00

Viesti Kirjoittaja omppu2k »

No itselläni on omegassa konin sportit ja eibachin ollu alla viime kesästä ja aikalailla samanlaiset fiilikset kuin sinulla.
Eli säädöt on myös puolessa välissä ja alusta tuntuu hyvältä mitä lujempaa ajaa mutta kaupunki nopeuksissa on vähän liian kova.
Ei ole säätämiseen oikein vielä kerenny syventyä mutta ekaksi taidan kokeilla edestä hieman pehmentää ja takaa vähän enemmän.
Vastaa Viestiin