Millaisen Opelin bongasit liikenteessä

Vastaa Viestiin
Avatar
ipa
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 7869
Liittynyt: 12 Huhti 2003, 03:00
Paikkakunta: Savonlinna

Viesti Kirjoittaja ipa »

Hämeenlinnasta Tuulokseen suuntaan oli joku opeli roikkunut astran takapuskurissa. :roll:
Vectra OPC vagon, Astra j ctdi paku, Astra h GTC, Vectra c sedan.
skk
'Senator'
'Senator'
Viestit: 664
Liittynyt: 30 Huhti 2002, 03:00
Paikkakunta: Vaasa

Viesti Kirjoittaja skk »

A1 kirjoitti:Olisikohan ollut Omegalady Corsalla iltapäivällä Palosaaren risteyksessä? Itse en kyllä huomannut mitään, kun katselin jotain uutta Bemaria siinä samassa jonossa. :oops: Emäntä vain tuumasi, että rakenneltu sininen Corsa siinä oli ollut, ja vissiinkin naispuolisella kuskilla.
eip taida omegalady korsalla enää ajella
Astra-H wagon turpo riissel ~138kW
Avatar
mikkis
OCF Member 2016
Viestit: 1438
Liittynyt: 04 Maalis 2002, 02:00

Viesti Kirjoittaja mikkis »

Itäväylän ja Mellunkylän risteyksessä Musta A-Kadetti traileri perässään :lollis:
Opel Manta B R6 "i300"
Opel Manta B 2.4 "i400"
Japsi
OCF Member 2017
Viestit: 534
Liittynyt: 15 Huhti 2005, 20:09
Paikkakunta: Kuopio

Viesti Kirjoittaja Japsi »

Harmaa gt-vectra parkkihallissa.
Corsa E -15
Polkuromu ~91
maritus
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 8939
Liittynyt: 19 Joulu 2004, 02:00

Viesti Kirjoittaja maritus »

Violette kadetti Hämeenlinnan cittarin parkkiksella, siinä jonkun autokorjaamon tjsp vieressä. Klubin tarra takalasissa. Kuka tunnustaa? Nähty jo kaksi kertaa ;)

Edti: Niin ja harmaa vanha GT nähty pari kertaa tänään Kelan edessä ja uikin parkissa. Oli vielä siirtokilvillä.
J.Toivanen
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 10609
Liittynyt: 08 Elo 2005, 20:41
Paikkakunta: Kontiomäki

Viesti Kirjoittaja J.Toivanen »

Ex-asconani lähikaupan pihassa, nyk. omistaja oli laittanut hyvään kuntoon sen, värikin oli vaihtunut.
Saab 9-5 2.0T Linear Pro 2006
Kepakko
'Kapitän'
'Kapitän'
Viestit: 88
Liittynyt: 16 Heinä 2005, 14:02

Viesti Kirjoittaja Kepakko »

Mä voin tunnustaa sen violetin kadetin klubin tarralla :) myös sen harmaan gt:n nähny siinä k-raudan pihassa
essentia-
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 1365
Liittynyt: 07 Kesä 2006, 16:17
Paikkakunta: Hämeenlinna

Viesti Kirjoittaja essentia- »

astra h opc:nä (arden blue) siel postin logistiikkakeskuksen tuntumassa, olisko veromiestä vai mitä lie alueeltaan...?
maritus
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 8939
Liittynyt: 19 Joulu 2004, 02:00

Viesti Kirjoittaja maritus »

Kepakko kirjoitti:Mä voin tunnustaa sen violetin kadetin klubin tarralla :) myös sen harmaan gt:n nähny siinä k-raudan pihassa
Busted! Mikset ole miiteissä käyny? ;) Ja itse en ollut tuota harmaata gt:tä nähnyt, mutta sen keltaiset useasti kesällä
A_80
'Senator'
'Senator'
Viestit: 311
Liittynyt: 16 Loka 2006, 09:51

Viesti Kirjoittaja A_80 »

A_80 kirjoitti:Jo parina aamuna tällä viikolla seiskan jälkeen Pohjolan pääkonttorin kohdalla oon ollu vierekkäin tummanvihreän b-vectra farkun kanssa, jossa astetta muhkeammat puskimet yms. ja menossa Munkkaa kohti.
Ja taas tänä aamuna... Takaluukusta moottoritiedot poistettu, vain "Vectra"-teksti jäljellä. Vanteina 3*viisipuolaiset Irmscherin alut.
samulis
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 1118
Liittynyt: 12 Syys 2003, 03:00
Paikkakunta: Tuusula

Viesti Kirjoittaja samulis »

OPC Corsa D, ajelin perässä Karakallion läpi.
henkka.k
OCF Member 2018
OCF Member 2018
Viestit: 551
Liittynyt: 11 Joulu 2002, 02:00
Paikkakunta: Oulu

Viesti Kirjoittaja henkka.k »

hyvännäköisen 4-ovisen c kadettin näin raksilan cittarin parkkipaikalla..
*Ascona -84*
*Ascona -77*
Avatar
djtonzah
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 1866
Liittynyt: 05 Touko 2004, 03:00
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja djtonzah »

Lahden motarilla meni sininen OPC Vectra (farkku) ohi. Komea peli, ei voi muuta sanoa.
Corsa OPC -09
Avatar
Jarno
OCF Member
OCF Member
Viestit: 8490
Liittynyt: 31 Tammi 2002, 02:00
Paikkakunta: Sipoo

Viesti Kirjoittaja Jarno »

djtonzah kirjoitti:Lahden motarilla meni sininen OPC Vectra (farkku) ohi. Komea peli, ei voi muuta sanoa.
Tommosen bongaa jokapäivä Keravalla kuten esim Vectra B i500 sedaninkin.
Vectra-A Turbo 4x4 -94 - Irmscher Omega C40 V8 - Astra-G OPC Caravan - Corsa-C OPC - Opel Antara 3.2
Irmscher1
'Senator'
'Senator'
Viestit: 481
Liittynyt: 05 Heinä 2007, 20:18
Paikkakunta: Isokyrö

Viesti Kirjoittaja Irmscher1 »

28.10.-07 siin joskus klo.14.00 mais Helsingistä tampereelle motarilla musta tuunattu farkku omppu oisko ollu mv6. käytiin veljen kanssa ostamassa hesasta autoa, se ohitti meijät siin motarilla ja sitte paino kaasun pohjaan oisko ollu ainaki 160kmh vauhtii se meni jo kaukana eikä menny kauaakaan kun se jo hidasteli meijän edessä, sitten me mentiin sen ohi sen jälkeen sitä ei enää näkyny.
Me oltiin matkassa met.sinisellä sedan mallisella 2.6 dualli A Ompulla josta puuttui taka puskuri -(z)- :peukku:
Vastaa Viestiin