ostin ooppelin

Keskustelua Opeleista
Vastaa Viestiin
pete79
'Agila'
Viestit: 1
Liittynyt: 12 Heinä 2007, 17:57

ostin ooppelin

Viesti Kirjoittaja pete79 »

terve vaan kaikille. ostin elämäni ensimmäisen opelin. kertokaas mitä tulin tehneeks! :P
elikkäs auto on,
opel omega 2.5i -24 GL stw vm-99

yleinen palaute on ollu että hullu ku ostit ooppelin!
En vois paljo vähempää olla vittuiluista kiinnostunu, joten ajattelin et täältä vois löytyy rehellistäki kommenttia :o :D
Beavis
'Admiral'
'Admiral'
Viestit: 166
Liittynyt: 24 Touko 2007, 09:45
Paikkakunta: Mikkeli

Viesti Kirjoittaja Beavis »

hintaluokassaan tilavampia ja parhaita ajaa, hyvän näkönen muutenkin ja mikä tärkeintä niin vetää oikeesta päästä :D

eikä niissä paljon vikoja ole
costelli
'Kapitän'
'Kapitän'
Viestit: 73
Liittynyt: 27 Huhti 2004, 03:00

Morjensta joo

Viesti Kirjoittaja costelli »

Tilulii, kyllä se vielä hyväksi osottautuu. Ooppelihan on suomen yleisimpiä autoja. Itse palasin opel-liigaan 2 päivää sitten... 8)
Ei muuta ko uutta suoleen ku vanaha kuolee...
Opel Zafira 1.8 2001 ajettu 113 tkm
Opel Omega Caravan 2.0 1998 ajettu 180 tkm
Avatar
rekordE
'Senator'
'Senator'
Viestit: 974
Liittynyt: 09 Syys 2002, 03:00
Paikkakunta: Mikkeli

Viesti Kirjoittaja rekordE »

Beavis kirjoitti:hintaluokassaan tilavampia ja parhaita ajaa, hyvän näkönen muutenkin ja mikä tärkeintä niin vetää oikeesta päästä :D

eikä niissä paljon vikoja ole
Juuri näin
Inkku A tiisseli
Avatar
GTRapid
'Kapitän'
'Kapitän'
Viestit: 96
Liittynyt: 30 Touko 2005, 09:54
Paikkakunta: Maaninka

Viesti Kirjoittaja GTRapid »

Tässäkin olisi uusi iloinen (mutta kuinka kauan..?) Opelisti 8) Ensimmäinen oma Ooppeli nyt, vaikka noiden kanssa on tullukkin aikasemmin roplattua jotakin pientä. 91- Vectra 1,8i lähti tänään mukaan, tai no siis itseasiassa eilen..
www.testext.fi

Graafinen suunnittelu, internet -palvelut ja videointi sekä paljon muuta..
Avatar
ile-ko
'Kapitän'
'Kapitän'
Viestit: 74
Liittynyt: 22 Maalis 2007, 16:57

Viesti Kirjoittaja ile-ko »

Opelithan ovat hyviä autoja sanoivat muut mitä hyvänsä. Noista uusista Omegoistakaan en ole kuullut kuin pelkkää hyvää kommenttia. Upean näköisiä, tehokkaita, luotettavia, ja kardaanivetoisia!
-81 Kadett Super 1,2 N 2-ov
-84 Corsa TR 1,3 S 2-ov
kapiteeli
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 1799
Liittynyt: 07 Touko 2002, 03:00
Paikkakunta: Vantaa

Re: ostin ooppelin

Viesti Kirjoittaja kapiteeli »

pete79 kirjoitti:terve vaan kaikille. ostin elämäni ensimmäisen opelin. kertokaas mitä tulin tehneeks! :P
elikkäs auto on,
opel omega 2.5i -24 GL stw vm-99

yleinen palaute on ollu että hullu ku ostit ooppelin!
En vois paljo vähempää olla vittuiluista kiinnostunu, joten ajattelin et täältä vois löytyy rehellistäki kommenttia :o :D
Katsos tästä Omega B1:n kokemuksia (2.5 V6 CD)
http://www.opelclubfinland.fi/forum/vie ... t=#1006558
whathifi
'Diplomat'
'Diplomat'
Viestit: 1843
Liittynyt: 20 Huhti 2005, 13:15
Paikkakunta: Saarijärvi

Viesti Kirjoittaja whathifi »

GTRapid kirjoitti:Tässäkin olisi uusi iloinen (mutta kuinka kauan..?) Opelisti 8) Ensimmäinen oma Ooppeli nyt, vaikka noiden kanssa on tullukkin aikasemmin roplattua jotakin pientä. 91- Vectra 1,8i lähti tänään mukaan, tai no siis itseasiassa eilen..
taitaapi olla c18nz pellin alla, eli aikas pitkään saat olla iloinen opelisti, jos murheita tulee niin helppoa ja halpaa korjausta, tod.näk :)
Vectra C Estate -07
Vastaa Viestiin