Sivu 1/2

Lähetetty: 07 Huhti 2004, 13:05
Kirjoittaja J Turunen
Viime vuosien tapaan Tampereella Manse-Cruise joka kuun viimeinen perjantai Tampereen Hakametsän jäähallin parkkipaikka klo 19.00 alkaen, ensimmäinen toukokuun 28.5. Eli tilaa on paljon suuremmallekin porukalle kuin Helsingin vastaavassa. Itse ajattelin mennä käymään, jos harrasteauto vaan valmistuu siihen mennessä.

http://fin-tuning.net/ftbb2003/index.ph ... eadid=4810

Lähetetty: 08 Huhti 2004, 14:59
Kirjoittaja OCF-0032
toi olis kyllä kiinnostava mennä olis lyhyempi matkakin kun etelän cruisinkiin. mennäänkö letkassa vaikka toijalan abc:ltä?

Lähetetty: 08 Huhti 2004, 15:01
Kirjoittaja OCF-0032
tai letkassa ja letkassa,kai sinne muitakin saadaan lähteen..

Lähetetty: 08 Huhti 2004, 21:44
Kirjoittaja J Turunen
Niin sitä vois tosiaan kokoontua Toijalan ABC:llä ennen ja mennä letkassa Hakametsään, kun kyseinen tapahtuma tulee ajankohtaiseksi.

Lähetetty: 09 Huhti 2004, 18:30
Kirjoittaja Hakola
Mä voisin kurvailla jonoon kans mutta enpä mä montaa kilsaa ehdi perässä ajella kun ollaankin jo perillä :smile: Luulen vaan ettei omakaan rassi ole vielä siihen mennes valmistunut... mutta sen näkee sitten.

Lähetetty: 11 Huhti 2004, 18:27
Kirjoittaja OCF-0032
onhan jo kolme autoa tulossa kyllä sitä voi letkaks sanoa:)

<font size=-1>[ This Message was edited by: ocf-32 on 2004-04-11 18:28 ]</font>

<font size=-1>[ This Message was edited by: ocf-32 on 2004-04-11 18:29 ]</font>

Lähetetty: 14 Huhti 2004, 11:56
Kirjoittaja Rollotti
Manse-Cruising sivut on avattu osoitteessa

http://www.manse-cruising.com

Sivuille päivitellään uutisia pikkuhijaa joten kannattaa seurata aina sillointällöin.

Suunnittelemme muidenkin kerhojen kanssa siitä että miitit voitaisiin sopia mansen yhteyteen jolloin kaikki tietäisi suoraan milloin oma miitti on. Isossa joukossa on näyttävyyttä.

Ilmoittautukaa mukaan!

Lähetetty: 07 Touko 2004, 13:54
Kirjoittaja Olbe
tommonen tiedotus löyty :

Kesäkauden avajainen jo 14.5.

Johtuen mahdollisesti vielä koleammasta ja hämärämmästä illasta, tuossa cruisessa ei ole äänestyksiä, eikä palkintojen jakoa ja lopettamisen aikataulu katsotaan tilanteen mukaan. Kaikkien paikalle saapuneiden kesken arvotaan mm. Suzukartin vapaaliput kahdelle.

Lähetetty: 25 Touko 2004, 15:06
Kirjoittaja OCF-0032
mites sen abc:lle kokoontumisen kans 4.6:tta? moneltas siinä kokoontuis jos mennään porukalla?

Lähetetty: 29 Kesä 2004, 19:57
Kirjoittaja Xenon
Terve tännekin. Tulevana perjantaina 2.7. olis taas. Tutustukaa ja tarkistakaa aina päivitetyt ajankohdat ja ohjelmanumerot cruisien sivuilta http://www.manse-cruising.com ettei tule väärinkäsityksiä... Tervetuloa!

Lähetetty: 14 Heinä 2004, 00:39
Kirjoittaja Xenon
Tärkeä tiedoitus koskien muuttunutta cruising-paikkaa!

Cruising-paikka päätettiin vaihtaa johtuen Hakametsän sijainnillisista heikkouksista. Liikennettä on siellä aika paljon suuntaan jos toiseenkin (myös kentän halki, mm. jalankulkijoita ja pyöräilijöitä) joka on turvallisuusriski vaikka rauhallisesti oltaisiinkin, ja asutus on turhan lähellä, melusta on valitettu syystä ja syyttä. Paikka oli muutenkin turhan keskeinen koska aina kun nuoria autoilijoita jonnekin kokoontuu niin silmätikuksi joudutaan, ikävää mutta totta.

Siksi lähdettiin miettimään olisiko Tampereen alueella olemassa sopivaa paikkaa jatkaa Manse-Cruisingin tapahtumia. Mieleen tuli (sanokaa vaan että matkittiin Eurocruisingia, osittain tottakin) Hervannan Katsastusasema teollisuusalueen perällä. Käytiin kysymässä asiaa ja luvat saatiin.
Uuden paikan etuja ovat mielestäni ainakin sopiva syrjäisyys ja silti hyvät ja helpot liikenneyhteydet. Myös se, että paikka on sinne johtavan kadun päässä, tuovat tietynlaisen tapahtumafiiliksen, kun vanha paikka oli enemmän kokoontumispaikka kun oli monen tien varressa.

Jonkin verran ihmetystä tämä on aiheuttanut mutta uutta paikkaa käyttäen mennään ainakin tämä kausi loppuun (kaksi cruisingia jäljellä eli 30.7. ja 27.8.), palautteesta riippuu mitä ensi kaudelle keksitään. Kommentteja saa esittää mutta mielellään perustellen että niistä olisi jotain hyötyäkin... :wink:

Käykää lukemassa varsinainen tiedote osoitteessa http://www.manse-cruising.com

Mutta siis: Nähdään Manse-Cruisingissa seuraavan kerran 30.7. Hervannassa!

<font size=-1>[ This Message was edited by: Xenon on 2004-07-14 00:39 ]</font>

<font size=-1>[ This Message was edited by: Xenon on 2004-07-14 00:39 ]</font>

Lähetetty: 28 Heinä 2004, 16:15
Kirjoittaja Xenon
Enää kaksi yötä ;D

Puskaradion mukaan paikalle saattaa tulla pari harvinaisempaa kohtuurivakkaa Jaappanin ihmettä, paikalle tuleville jää nähtäväksi miten käy...
Paikalla vielä tämän kerran Fascan/EMMAn First-Timer autohifikilpailu, lisää http://www.fasca.fi

Ja vielä kerran sellainen muistutus, että nyt kun olemme (alkuun kokeeksi) Katsastusaseman (= yritys) alueella, MUISTETAAN OLLA KUNNOLLA! Koska cruisinki on ilmainen, toivon että kaikki ymmärtävät poimia kaikki roskansa ja jälkensä pois, koska en viitsisi yöllä talkoilla niitä itse tulla noukkimaan. Myöskin _kaikki_ kuminpoltto ja kiihdyttely on kiellettyä. Vetoan _hartaasti_ että kun Tampereella muutenkin autoporukoihin suhtaudutaan kriittisesti, ei ryssitä tätä mahdollisuutta kokoontua rauhassa syrjemmässä.

http://www.manse-cruising.com



PS. Vielä kerran muistutan että paikka on vaihtunut!

Lähetetty: 30 Heinä 2004, 17:44
Kirjoittaja Hakola
Kaikki mahdolliset mukaan että saadaan OCF:llekin kunnon edustus paikalle! Enää n tunti h-hetkeen...

Lähetetty: 03 Elo 2004, 13:13
Kirjoittaja 16valve
Oliko perjantaina porukkaa Manse-Cruisingeissa. Harmi etten päässyt paikalle.. Löytyykö ko tapahtumasta kuvia?


<font size=-1>[ This Message was edited by: 16valve on 2004-08-03 13:14 ]</font>

Lähetetty: 04 Elo 2004, 07:48
Kirjoittaja Hakola
Koneella olis kyllä kuvia mutta perhana kun ei ole nettisisvutilaa. Autoja oli paikalla noin 160kpl, jotenka iha hyvin oli porukkaa. Tosin Opelien edustus oli (jälleen) aika vähäinen. Paikalla oli Nissani klubi, Tojota klubi, Mitsu clubi ja monta muuta kerhoa...