Sivu 1/1
Astra J/Cascada soitin
Lähetetty: 11 Syys 2024, 19:56
Kirjoittaja AnttiH
Tuli hommattua Cascada ja piti ruveta äänentoistoa vähän parantelemaan. Ostin DSP vahvistimen, mikä tulee suoraan alkuperäisen soittimen johtosarjan väliin. Millä ihmeellä sen välijohtosetin saa mahdutettua soittimen taakse, että saa vielä soittimen takasin paikoilleen?

Re: Astra J/Cascada soitin
Lähetetty: 12 Syys 2024, 12:29
Kirjoittaja Lurttinen
Joskus aikoinaan F Astrassa soitin istui omassa kehikossaan ja liitin oli kiinni kehikossa.
Otin kehikon pois, korvasin sen tavallisella DIN kehyksellä ja sillä tavalla ylimääräiset johdot sai tungettua koojetaulun sisälle piiloon.
B2 Omegassa ja Vectra/Signumissakaan ei ollut suunniteltu liittimiä ja tilaa siten, että sinne laitellaan jotain palikoita soittimen ja auton liittimen väliin.
Olettaisin J Astrassa tai Cascadassa olevan samaa suunnittelua, että soitin vaan asennetaan paikalleen ja osuu liittimiinsä automaattisesti. Siispä purkamaan ja katsomaan miten saisi lisää tilaa?