Sivu 1/1
Astra H OPC IDS iskarit
Lähetetty: 15 Elo 2020, 17:41
Kirjoittaja vectraTBO
Eli onko toi OPC IDS alusta sama iskareiden osalta kuin esim normi 2.0 Turbon IDS alusta? Entä onko OPC B Zafirassa sama alusta kuin OPC H Astrassa iskareiden osalta edessä? Saako noita uusia mistään järkevään hintaan? Käytetytkin kelpais kyllä.
Koitin guuglettaa iskarin varaosanumerolla mutta aika hiljaista oli...
Re: Astra H OPC IDS iskarit
Lähetetty: 15 Elo 2020, 22:07
Kirjoittaja ascona_c
Ootko jo ruotsin purkaamot käyny läpi?
Re: Astra H OPC IDS iskarit
Lähetetty: 15 Elo 2020, 22:27
Kirjoittaja vectraTBO
Juu siellä olis OPC B Zafirasta iskari. Mut onkohan sama? Monessa paikkaa kyllä myydään samaa iskaria H Astraan ja B Zafiraan.
Re: Astra H OPC IDS iskarit
Lähetetty: 16 Elo 2020, 08:54
Kirjoittaja vectraTBO
Eipä taida olla Zaffessa samat pumput. Ainakaan varaosanumeroiden mukaan. Myös normi H Astrassa tuntuu olevan eri numerot IDS iskareissa kuin OPC mallissa.
Re: Astra H OPC IDS iskarit
Lähetetty: 22 Elo 2020, 22:19
Kirjoittaja Ströbä
Jos en väärin muista niin erot ovat sähköliittimien muodossa. Opc ja normit ovat erilaisia.
Re: Astra H OPC IDS iskarit
Lähetetty: 23 Elo 2020, 01:12
Kirjoittaja Sportive
Liittimet on erilaiset opc:ssä.
Just möin sarjan ids iskareita satasella eteenpäin.
Re: Astra H OPC IDS iskarit
Lähetetty: 23 Elo 2020, 08:43
Kirjoittaja vectraTBO
Ok. Yksi kaveri tuolla facen puolella tonki EPC:tä ja sen mukaan kuulemma Z20LEH ja Z20LER olis iskarit samalla numerolla. Tiedä sitten. Ruotsissa olis OPC B Zafiran iskari :
https://en.bildelsbasen.se/?index=defau ... d=43613357
Eri numerolla nekin on kuin Astrassa mutta silti uusia myydään Astra H/Zafira B sopivuuksilla.
Hitto kun piti mennä hajottaan toi toinen etupumppu, muuten vois ajella pian leimalle. Jos jollain on OPC Astran etuiskareita tai koko sarjaa tai edes vasenta etupumppua niin tarve olis kova.
Re: Astra H OPC IDS iskarit
Lähetetty: 23 Elo 2020, 18:09
Kirjoittaja Ströbä
Ei noi ids:t mitään häävejä ole muutenkaan. Laitat jotain muuta alle. Tai sitten vaan marmorilta hakee 300€ kpl.
Re: Astra H OPC IDS iskarit
Lähetetty: 23 Elo 2020, 19:53
Kirjoittaja vectraTBO
OPC Inkussa pelaa IDS+H&R ihan kivasti. Sporttinapilla jäykistyy just sopivaksi ja normiasetuksella lepposan pehmeä. Radalla varmaan vaatis jotain muuta mutta ei kiinnosta minkään ympyrän kiertäminen. Pikkubudjetilla oon koittanu tätä niputtaa niin 300e iskari ei ole vaihtoehto. Eikä jaksais alkaa mitään coileja veivaa alle.