Sivu 1/1
Opelin bose systeemi
Lähetetty: 01 Huhti 2011, 23:52
Kirjoittaja sepse
Kun on tarkoituksena rakentaa Omega 95 joka on ns parhailla varusteilla joita tehdas tarjoaa / kerroppa minulle mikä on ns Bose äänen-toisto joita näissä on / onko se hyvä , onko se vaivan arvoinen nyppiä jostain olemassa olevasta romusta ja asentaa omaan farkkuun jossa nyt on tavanomaiset kamat . Eli mitä kuuluu systeemiin ja mitä etuja se tuo tullessaan ja kuinka paskamainen se on asentaa ??
Seppo
Re: Opelin bose systeemi
Lähetetty: 02 Huhti 2011, 17:29
Kirjoittaja jariz
En tiedä kutsutaanko sitä systeemiä boseksi joka itselläni oli mutta kerron nyt kuitenkin. Laitteistoon kuului eteen ja taakse kaksitie kaiuttimet (6.5" ja 5.125"). Lisäksi hattuhyllyllä oli 6.5" tuumaiset subwooferit. Kontissa oli varapyörän takana vahvistin. Ensiapupakkaus oven takana oli 6-cd:n vaihtaja.
Eipä tuo nyt kauhean kummoisesti soinut. Huonompiakin tietysti on monessakin autossa. En näkisi että on vaivan arvoista alkaa tuota systeemiä kasaamaan. Varsinkin jos autossa ei ole valmiina tuon systeemin johtosarjaa. Siihen vahvistimeen pelkästään tuli varmaan parikymmentä johtoa.
Jos kuitenki päädyt tuon kasaamaan niin multa löytyy vahvistin ja ehkä subbaritkin.