Sivu 1/1

mitä mieltä ihmiset ovat tämänkuntoisesta välijäähystä?

Lähetetty: 02 Helmi 2009, 22:12
Kirjoittaja D-Spark
Eli -03 turbo coupé astraani bongasin ebaystä EDS Motorsportin vakiopaikalle tulevan välijäähdyttimen, joka maksaa niillä uutena 700e.

http://cgi.ebay.de/Opeal-ASTRA-Turbo-OP ... dZViewItem

Löysin nyt siis saksan ebaystä tuollaisen MUTTA se on ollut auto-onnettomuudessa ja kuten kuvista ilmenee se on hieman kolhiintunut. Myynti-ilmoituksessa
sanotaan että se on tarkastettu 3 barin paineella vuodoilta eikä niitä ollut.
Tuossa ois mahdollisuus saada varmaan aika halval vakiopaikalle tuleva selvästi paksumpi ja paremmin jäähdyttävä cooleri, jonka asentaminen ei vaadi mitään
keulan muokkaamista.
Noilla kauneusvirheil ei oo mulle mitn väliä ku toi on suht piilossa.

Uskaltaiskohan tommosta lähtee ostaa? :P

Re: mitä mieltä ihmiset ovat tämänkuntoisesta välijäähystä?

Lähetetty: 03 Helmi 2009, 17:28
Kirjoittaja JNN
Ei ole kyllä hinnalla pilattu, vaikka vähän vuotaisikin. ts. kyllähän ne ammattimies paikattua saa. Sikäli jos siis vastaava priimana on tuon 700e? Pikkukolhuilla ei yksinään mitäään teknisesti päätä huimaavaa merkitystä katukäytössä ole, ja jos piiloon jää niin aina vähemmän väljä. Eli ei kun kaupoille. :D

Re: mitä mieltä ihmiset ovat tämänkuntoisesta välijäähystä?

Lähetetty: 04 Helmi 2009, 15:18
Kirjoittaja Hezzu
Tuohon hintaan aika sama vaikka kokeilis.

Tosin jos siitä vuoto löytyy niin huonoa hitsata noin ohut pilli, nimimerkki yhtä jäähdyttäjää hitsanneena :lol: . Hajonnut pääty olisi helpompi tuossa tapauksessa.

Re: mitä mieltä ihmiset ovat tämänkuntoisesta välijäähystä?

Lähetetty: 04 Helmi 2009, 15:33
Kirjoittaja gts2003
Nopeat syövät hitaat :food:

Ei kun ostamaan :thumbsup:

Re: mitä mieltä ihmiset ovat tämänkuntoisesta välijäähystä?

Lähetetty: 04 Helmi 2009, 17:32
Kirjoittaja Regno
Tuohon rahaan kannattaa tuo kyllä ostaa ja jos vaikka ammattimies kennottais tuon uusiksi ja käyttäisi vanhasta ainoastaan päädyt, niin silti projekti jäisi maksamaan jopa alle puoleen uuden hinnasta.