Sivu 1/1

Kenwood ja Omegan rattiohjaimet

Lähetetty: 20 Tammi 2009, 22:25
Kirjoittaja tuikki
Eli osaisko kukaan avittaa seuraavassa ongelmassa?

Omega on siis mallia b2 (2000) jossa on ratissa nappulat vakiosoittimen hallintaan ja rammarin näyttö (kaksi värinen) on siinä mittareiden vieressä ajotietokoneen näytön yhteydessä (ihan kuin tuota ei kukaan tietäis).
Soitin puolestaan on Kenwoodin KDC-W6031, eli tämä: soitin
Soittimen pitäisi tukea ulkoista näyttöä ja rattiohjaimia, mutta kun en meinaa löytää mistään sitä kaivattua adapteria. Näyttöä en sinänsä kaipaa, mutta ne ratin nappulat ois mukava saada pelaamaan kun sellaiset kerran on olemassa.
Asennuskaulushan siihen alkuperäisen soittimen paikalle löytyy vaikka autostudiolta, mutta jos jostain löytyis halvemmalla niin miksipä ei sitäkin voi ehdottaa... ja kaiuttimetkin tulee vaihtumaan, että jos niillekkin adapttereita sattuu tulemaan halvalla esiin niin niitäkin saa ehdottaa... kokoa 5,25"

Kiitos

Re: Kenwood ja Omegan rattiohjaimet

Lähetetty: 20 Tammi 2009, 23:57
Kirjoittaja Jumitzu
http://www.kenwood.eu/products/car/acce ... eel_remote
tuolta ja CAW-OP alkavat ovat ooppelille tarkoitetut.. ei muuta kuin penkomaan mistä löytyy no tuossa on yksi..
ttp://www.hifigarage.de/index.php?page=1&cNam ... ter_id=465

Tilannu tuolta itsekkin, ja toimivat muuten muttei näyttöä ole omassa saanu toimiin 2 tilannu ja se kolmas ois ollu se oikea.. näyttö toimii muuten ok muttei näytä nimiä/kanavia, rattinapit kylläkin toimii oikein.. suomessa tuon hinnan ainakin alpinen kohdalla sai 1,5kertaistaa..