Sivu 1/1
Lähetetty: 16 Huhti 2003, 16:03
Kirjoittaja Jerzey
Ajattelin hommata Koni sportit b omppuun kun tuntuu että boget ovat puhtinsa jo käyttäneet, no ongelmaksi tulikin että ETU-konit saa asenettua vain ja ainoastaan alkuperäisiin joustin tukiin, ja eihän mulla niitä ole enää jäljellä kun boget on tullut alle laitettua, joten mistä kannattaa alkaa etsimään ko osia, GM ei ota kantaa vaikka niillä niitä onkin käytettnä, roskiin menossa, ohjeet kuulemma kieltää antamasta/myymästä niitä.
romiksillakaan B-omppuja ei juuri näy, onko siis ainoa vaihtoehto ostaa UUDET, voi vide sanon minä!
Lähetetty: 18 Huhti 2003, 11:32
Kirjoittaja ast
Laitoin omaan a-omegaan b:n tolpat kun puoli-ilmaiseksi sai.
Erona näytti olevan jarruletkun/putken ja abs:ien tms piuhojen kiinnitys tolppaan. Muuta eroa en löytänyt vaikka kuinka mittailin ja pyörittelin. Eli miksei se toimisi myös toisinpäin. A -> B.
Lähetetty: 19 Huhti 2003, 16:11
Kirjoittaja P. Lanttola
A-Omegan tolpat on vissin kaikki yhtä puuta, eli ei voi purkaa.
Konit ainakin on kiinteillä jousilautasilla. Luulisi niitten nyt antavan sieltä Opelin liikkeestä ne, jos ei muuten niin kysyy että missä se teidän roskis on niin käyn varastamassa ne sieltä

Lähetetty: 22 Huhti 2003, 08:03
Kirjoittaja Jerzey
sain hommattua metroautosta ko osat, Jyväskylässä vaihdellaan omppuihn niin harvoin iskareita (suht pieni autokanta) että olis saattanut mennä koko kesä hylsyjen metsästämiseen.