Sivu 1/1

Korjatut viat,Otsikkoon?

Lähetetty: 20 Syys 2008, 18:36
Kirjoittaja terokimmo
Moi.onkohan semmosta jo ehotettu tai esitettykin ,että kun esim jonkun homman saa selväks, ni laittas omaan viestin otsikkoon selvinny,tai vika löytyny ym.
Ite laitoin tänää alusta osioon jarruistani sillai.ja moottoripuolelle teho veikkauksesta kanssa, et ratkennu.ni tietää aina kattoo mikä siinä oli loppujen lopuks.ja miten vanhoihin on järkevää vastata enään.kun ei jostai kuulu mitään aikoihin.ja kuiteski panostanu iteki ku miettiny ja moni muukin.sais sitä yhtenäisyyttä vioille.en tiiä miten toteuttais ,mut tuon että laittas et, selvinny vika, otsikkoon. ois varmaan ihan ok ehdotus.Tero T

Lähetetty: 25 Syys 2008, 23:06
Kirjoittaja omega16T
Samaa mieltä, hyvä idea. Itekkin oon yleensä kertonut kun vika on selvinnyt, tosin otsikkoon en välttämättä oo muistanut sitä korjata. Tuo nopeuttais monesti selvittämään oman quton vikoja kun ei tarviis ihan kaikkia viestejä käydä läpi mitä haulla löytyy aihetta koskien.

Lähetetty: 26 Syys 2008, 10:27
Kirjoittaja terokimmo
omega16T kirjoitti:Samaa mieltä, hyvä idea. Itekkin oon yleensä kertonut kun vika on selvinnyt, tosin otsikkoon en välttämättä oo muistanut sitä korjata. Tuo nopeuttais monesti selvittämään oman quton vikoja kun ei tarviis ihan kaikkia viestejä käydä läpi mitä haulla löytyy aihetta koskien.
jep.siks just sitä otsikkoon meinasin.ku alkaa lukemaan ja jos ei viimestä lue akaks,ni monet päättyy vaan ihan kesken,eikä selvii mitään.

Lähetetty: 30 Syys 2008, 01:33
Kirjoittaja Ari-S
on noita välillä lisäilty. tässä asiassa toivotaan käyttäjiltä aktiivisuutta ja jo kysymys vaiheessa muotoiltaisiin se otsikko hyvin ja selkeästi

Lähetetty: 30 Syys 2008, 18:42
Kirjoittaja ata
Huonompi homma on että jotkut käyttäjät toimivat päinvastaisesti, eli kun ongelma on ratkaistu, he laittavat otsikoksi "voi poistaa, ongelma ratkaistu" ja pahimmillaan poistavat jopa alkuperäisen viestin tekstin. Tällöin se ei auta muita joille voi tulla sama vika myöhemmin.